Rosną koszty Stadionu Narodowego

  • wnp.pl (Tomasz Elżbieciak)
  • 12-08-2011
  • drukuj
Konsorcjum Hydrobudowy Polska i Alpine Construction Polska podpisało kolejny aneks do umowy podwykonawczej na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Rosną koszty Stadionu Narodowego

W sumie w ciągu ostatnich kilku tygodni konsorcjum poinformowało o podpisaniu z podwykonawcami dodatkowych umów o wartości ponad 45 mln zł netto.

Najnowsza umowa zwiększa wynagrodzenie spółki Imtech Polska, która na stadionie wykonuje m.in. instalacje sanitarne. Dotychczasowe wynagrodzenie podwykonawcy zostało powiększone dzięki zrealizowaniu dodatkowych prac o 12,1 mln zł netto i obecnie wynosi 131,7 mln zł netto.

Ponad 115 mln zł netto otrzyma za wykonanie prac elektroenergetycznych na Stadionie Narodowym konsorcjum Qumak-Sekom, Elektrobudowy i Przedsiębiorstwa Agat. Zawarty w połowie lipca aneks zwiększył jego wynagrodzenie o 24,2 mln zł netto. Natomiast wadliwie wykonane schody kaskadowe obiektu za ponad 9 mln zł netto naprawi Mostostal Zabrze.

W połowie czerwca Narodowe Centrum Sportu uzgodniło z konsorcjum budującym Stadion Narodowy metodę naprawy wadliwie zamontowanych schodów kaskadowych, które są głównym powodem opóźnień w realizacji obiektu. Usterki uniemożliwiają dostęp do górnego poziomu trybun, co oznacza, że pojemność stadionu jest ograniczona o połowę. Koszty naprawy, która ma zostać przeprowadzona do 15 września tego roku, poniesie generalny wykonawca.

Porozumienie zakłada zakończenie wszelkich prac do 29 listopada 2011 r. Pierwotnie budowa mieszczącego blisko 60 tys. widzów Stadionu Narodowego miała zakończyć się w czerwcu. Ugoda obejmuje również zastąpienie dotychczasowego lidera konsorcjum - Alpine Bau - przez Hydrobudowę Polską. Skład konsorcjum uzupełnia jeszcze PBG. Cena kontraktu pozostaje niezmieniona i wynosi ponad 1,25 mld zł.

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Przewidziałem to po chwaleniu się na forum TVN przez dyrektora COS , komentując ten fakt również w TVN tuż po zakończeniu przetargu. Ten wzrost kosztów określiłem na 25 do 30%. I tak będzie.

WM, 2011-08-23 08:04:03 odpowiedz

Co zrobi? Płacic i płakac ! ....i czekac!

TEKO, 2011-08-12 14:33:34 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE