PARTNER PORTALU
  • BGK

Rosną kujawsko-pomorskie inwestycje

  • wer    13 stycznia 2012 - 11:47
Rosną kujawsko-pomorskie inwestycje

Trwają prace na placach budowy Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu oraz biblioteki głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
Kompleks sportowy i funkcjonalny gmach książnicy powstają dzięki środkom Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Na obie inwestycje uczelnia podpisała z marszałkiem Piotrem Całbeckim umowy na łączną kwotę 62,5 miliona złotych unijnego dofinansowania.

UKW jako jedyna uczelnia w regionie kształci nauczycieli wychowania fizycznego oraz trenerów sportowych na studiach magisterskich. Dlatego rozbudowa Centrum Edukacji Fizycznej i Sportu była dla bydgoskiego uniwersytetu niezbędną inwestycją. Otrzymał on na ten cel 21 milionów złotych wsparcia z RPO.

W ramach projektu modernizowane są istniejące obiekty przejęte od klubu sportowego ,''Polonia". Sercem kompleksu będzie hala sportowa na 1,5 tysiąca widzów, w sąsiedztwie której powstaną sale audytoryjne, ćwiczeniowe, do fitnessu i rehabilitacji.

Czytaj też: Inwestycje w infrastrukturę sportową wciąż będą rosły? 

Udało sie już zakończyć przebudowę budynku hali, do której dobudowana została część z salą audytoryjną.Gmach basenu ukończono w stanie surowym a nieckę pływalni wydłużono do 25 metrów. Pływalnia zyska też zupełnie nowe wyposażenie i system uzdatniania wody.

Ponadto obok hal sportowych powstaną boiska do piłki nożnej i plażowej oraz korty tenisowe oraz nowa stołówka dla studentów. Wszystkie obiekty będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i otwarte nie tylko dla studentów, ale mieszkańców Bydgoszczy.

- Nowoczesna biblioteka i kompleks sportowy posłużą nie tylko społeczności akademickiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, ale i wszystkim bydgoszczanom. Cieszę się, że władze uczelni w pełni wykorzystują szansę, jaką dają środki z RPO. Dzięki niej bydgoski uniwersytet, choć jest jedną z najmłodszych uczelni wyższych w kraju, od początku swego istnienia może stawiać na nowoczesność - mówi marszałek Piotr Całbecki (oceń działania marszałka).

Efekty widać też na placu budowy Biblioteki Głównej UKW. Postępy można na bieżąco śledzić za pośrednictwem internetowego Dziennika Budowy Biblioteki Uniwersyteckiej UKW http://dziennikbudowybgukw.blogspot.com/.

Na budowę i wyposażenie nowego gmachu biblioteki z puli Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego powędrowało 42,5 miliona złotych.

Aktualnie budynek znajduje się w stanie surowym otwartym. Trwa układanie konstrukcji dachu nad skrzydłami głównym i północnym. Cały gmach będzie gotowy na przełomie 2012 i 2013 roku i ma pełnić jednocześnie funkcję ośrodka wymiany informacji oraz myśli naukowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • SSAK, 2012-01-13 19:25:48

    a tu nas pozytywnie zaskoczyli....