PARTNER PORTALU
  • BGK

Rosną szanse na kolejowe połączenie Katowic z lotniskiem

  • Przegląd Prasy/WNP.pl//Gazeta Wyborcza (Katowice)    25 lutego 2014 - 11:14
Rosną szanse na kolejowe połączenie Katowic z lotniskiem

Połączenie kolejowe lotniska w Pyrzowicach ze stolicą województwa śląskiego zostało uzgodnione z zainteresowanymi ministerstwami. Oznacz to, że być może ruszy wyczekiwana inwestycja, dzięki której pasażerowie będą mogli dotrzeć z Katowic na lotnisko pociągiem.
Jak zapewnia w  katowicką "Gazetę Wyborczą" przedstawicielka Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, budowa połączenia kolejowego z lotniska w Pyrzowicach do Katowic znalazła się wśród inwestycji planowanych w regionie z unijnym wsparciem, zawartych w tzw. mandacie negocjacyjnym, który przesłano do rządu.

Kwestie zostały już ponoć uzgodnione z poszczególnymi ministerstwami i inwestycja, szacowana na 1,182 mld zł została wpisana do przyjętego przez rząd projektu nowego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz tzw. dokumentu implementacyjnego. Oznacza to, że projekt będzie realizowany w latach 2014-2020.

Dziennik wskazuje, że przesądzona została również trasa tej kolejowej linii, która prowadzić będzie przez Chorzów, Bytom i Piekary Śląskie.

Do realizacji tej ważnej dla regionu inwestycji konieczna jest jeszcze tzw. decyzja środowiskowa, którą ma wydać do 31 marca Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.