PARTNER PORTALU
  • BGK

Rośnie stadion w Tychach. Zobacz

  • pt    20 sierpnia 2014 - 06:41

Tychy z własnych pieniędzy budują stadion dla 15 tysięcy kibiców. Obiekt ma być gotowy za rok, ale już teraz prezentuje się okazale, co można zobaczyć na zdjęciach w naszej galerii.
Stadion w Tychach ma być gotowy w połowie przyszłego roku. Za ok. 130 milionów złotych powstanie w pełni zadaszony obiekt dla 15 tysięcy kibiców.
Nie brakuje takich, którzy twierdzą, że to zbędny wydatek.

– Stadion, tak jak i aquapark, budujemy z własnych pieniędzy – tłumaczył w rozmowie z naszym portalem prezydent Tychów Andrzej Dziuba. – Nas po prostu na to stać. Bo przecież jako samorząd, w pewnym uproszczeniu, jesteśmy od tego, żeby pieniądze wydawać.

Czytaj: Andrzej Dziuba: Tychy stać na iwestycje

Oczywiście, żeby je wydawać, trzeba się postarać, aby je mieć. My się postaraliśmy: bezrobocie ciągle nam spada, rosną wpływy z podatków. Jest więc baza do tego, żeby inwestować w stadion czy w basen. Przy budżecie Tychów w granicach 800 mln to są inwestycje, które nas nie pogrążą – przekonywał Dziuba.

Czytaj też: Ślązacy kochają piłkę, ale stadionów nie potrafią budować

Największym problem może być to, że miasto nie ma na razie drużyny, której mecze zapełniłyby trybuny obiektu. Piłkarze GKS-u Tych grają w I lidze i zajmują miejsce w ogonie tabeli (w czasie budowy GKS Tychy rozgrywa mecze w Jaworznie).

Być może jednak oddanie efektownego obiektu będzie początkiem lepszych wyników sportowych?

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.