PARTNER PORTALU
  • BGK

Rowerem w Grudziądzu. Niedługo będzie łatwiej

  • PAP    22 marca 2012 - 18:14
Rowerem w Grudziądzu. Niedługo będzie łatwiej

W Grudziądzu powstanie Wiślana Trasa Rowerowa o długości prawie 4 kilometrów. Na ten cel miasto ma przeszło 5,9 mln zł, w tym prawie 2 mln zł ze środków unijnych.
Trasa biegnąca wzdłuż skarpy wiślanej połączy osiedle Rządz i Cytadelę. Będą z niej korzystać nie tylko rowerzyści, a ale także piesi. Przy ścieżkach powstanie pięć punktów widokowo-wypoczynkowych.

- Dzięki tej inwestycji mieszkańcy oraz goście naszego miasta będą mogli zobaczyć najpiękniejsze zakątki Grudziądza - powiedział prezydent miasta Robert Malinowski (sprawdź jego notowania/zabierz głos).

Miasto ma już gotowy projekt Wiślanej Trasy Rowerowej. Po podpisaniu umowy z Urzędem Marszałkowskim w Toruniu na dofinansowanie inwestycji z Europejskiego Funduszu Regionalnego, ogłoszony zostanie przetarg, który wyłoni wykonawcę trasy. Roboty mają ruszyć w tym roku.

Przygotowana jest już dokumentacja techniczna inwestycji, a także wydane zostało pozwolenie na budowę. W ramach inwestycji zostaną zbudowane nie tylko ścieżki i punkty widokowo-wypoczynkowe na skarpie wiślanej, ale zostaną także wyremontowane m.in. stare mury oporowe i powstaną nowe, ułożona zostanie kanalizacja deszczowa i będą zainstalowane barierki ochronne wzdłuż trasy.

W Grudziądzu prowadzona jest też rewitalizacja portu i nabrzeży Wisły. Projekt przewiduje wykonanie robót budowlanych polegających m.in. na przebudowie istniejących umocnień, budowę przystani jachtowej i wioślarskiej z centrum szkoleniowym oraz placu dla samochodów kempingowych. Przygotowane będą tereny rekreacyjne i spacerowe. Powstanie kładka dla pieszych i rowerzystów, która połączy brzegi wejścia do portu. Inwestycja będzie kosztować 44 mln zł, z czego przeszło 19 mln zł stanowić będą środki Unii Europejskiej. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.