PARTNER PORTALU
  • BGK

Rowerem ze szczecińskich Gumieniec do Niemiec

  • gumience24.pl    29 marca 2015 - 18:32
 Rowerem ze szczecińskich Gumieniec do Niemiec

Fot. www.filmyzpowietrza.szczecin.pl

Można już przejechać trasą rowerową z Gumieniec do granicy z Niemcami. W gminie Kołbaskowo zakończyła się budowa nowej drogi pieszo-rowerowej, która połączyła Przecław z przygraniczną miejscowością Rosówek.
Nowa trasa rowerowa ma 3 metry szerokości (z czego 1 metr dla pieszych) i prawie 7 km długości. Droga ma nawierzchnię bitumiczną i prowadzi wzdłuż drogi krajowej nr 13. Wybudowanie ścieżki kosztowało 4,5 miliona złotych, z czego większość pochodzi z środków Unii Europejskiej. Inwestorem była gmina Kołbaskowo.

Docelowo z miejscowości Rosówek poprowadzone zostanie odgałęzienie do drogi rowerowej w Niemczech. Tym samym rowerzyści będą mogli bezpiecznie przejechać istniejącą już trasą z Gumieniec do miejscowości Rosówek, a w niedalekiej przeszłości dalej łącznikiem do drogi rowerowej po niemieckiej stronie granicy. Tym samym Gumieńce (osiedle administracyjne w Szczecinie) zostaną połączone trasą rowerową z popularnym wśród niemieckich rowerzystów szlakiem Odra-Nysa.

Trasa rowerowa Odra-Nysa liczy 630 kilometrów i prowadzi od źródła Nysy w czeskiej miejscowości Nová Ves aż po Ahlbeck na wyspie Uznam. Droga wytyczona jest w głównej mierze po wałach przeciwpowodziowych. To bardzo popularny szlak rowerowy w Niemczech - zobacz film, który prezentujemy poniżej.

Z nowej trasy rowerowej chętnie już korzystają rowerzyści i rolkarze.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: