PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozbiorą kładkę w centrum miasta

  • www.sztafeta.pl    30 lipca 2012 - 12:05
Rozbiorą kładkę w centrum miasta

Z krajobrazu Stalowej Woli zniknie kładka nad torami obok hali targowej. Została zbudowana w czerwcu 1976 roku. Już nie trzeba będzie wspinać się po schodach, by pokonać tory, bo powstaną przejścia naziemne.
Miastu udało się wynegocjować z koleją budowę takich przejść po torach. To, można powiedzieć, historyczny moment dla miasta, które tory dzielą dokładnie na połowę. Na 8-kilometrowym odcinku trakcji kolejowej od Ozetu do Rozwadowa legalnych przejść naziemnych jest 5. Nielegalnych kilkanaście.

– Wstępnie mamy zgodę kolejarzy na dwa przejścia w poziomie. Koszty ich budowy pokryje miasto. Będzie to dużo tańsze niż wykonanie kładki nad torami – mówi Andrzej Szlęzak, prezydent Stalowej Woli.

– Teraz krok po kroku będziemy robić uzgodnienia i przystępować do dokładnego wyznaczania miejsc. Raczej nie wchodzi w grę przejście poziome dokładnie w miejscu, gdzie jest teraz kładka.

Drugie przejście będzie zlokalizowane w okolicach akademików KUL-u. Wkrótce ma być powołana komisja terenowa, która ustali dokładną lokalizację planowanych przejść, a także m.in. warunki zabezpieczeń dla osób niepełnosprawnych czy też warunki dojścia do peronu. Oba przejścia będą zabezpieczone rogatkami i odpowiednią sygnalizacją.

W planach jest także budowa ścieżki rowerowej wzdłuż torów od przejścia przy akademikach do ulicy Popiełuszki.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.