PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozbiórka mostu w opolskim

  • PAP    4 kwietnia 2013 - 20:25

W Brzegu na drodze krajowej nr 39 rozpoczęła się rozbiórka Mostu Krakusa nad kanałem Odry. Samochody muszą korzystać z tymczasowej przeprawy. Prace budowlane mają trwać do października tego roku, a koszt inwestycji to 20 mln zł.
Kierowcy na odcinku drogi między Brzegiem a Namysłowem muszą się liczyć z utrudnieniami i korzystać z tymczasowej przeprawy przez Odrę.

"Ruch pojazdów i pieszych odbywa się po moście tymczasowym, wybudowanym w bezpośrednim sąsiedztwie starego mostu" - poinformował rzecznik prasowy opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Michał Wandrasz.

Do zdemontowania starego mostu trzeba było użyć dźwigu ważącego 300 ton. Do Brzegu sprowadzono go z Katowic. Najpierw kilkunastotonowe dźwigary starego mostu pocięto palnikami. Następnie przeniesiono je na brzeg kanału Odry. Do rozbiórki zostały przyczółki starej przeprawy. Ich demontaż będzie trwał jeszcze kilkanaście dni.

"Nowy Most Krakusa będzie miał 62 metry długość i blisko 16 metrów szerokości. Samochody będą jeździć po 7-metrowej jezdni, a piesi i rowerzyści będą mieli do dyspozycji 2,5-metrową ścieżkę pieszo-rowerową" - powiedział Michał Wandrasz.

Koszt całej inwestycji to 20 mln zł. Finał prac budowlanych przewidziano na październik 2013 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.