PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozbiórka wiaduktu w Sosnowcu

  • www.esosnowiec.pl (IK/UM)    3 listopada 2011 - 08:14
Rozbiórka wiaduktu w Sosnowcu

W poniedziałek, 7 listopada planowane jest rozpoczęcie prac drogowych związanych z rozbiórką wiaduktu w ciągu ul. Klimontowskiej, zlokalizowanego pomiędzy ul. Narutowicza i ul. Kombajnistów.
Roboty wykona inwestor zewnętrzny. W tym czasie wspomniany odcinek zostanie całkowicie wyłączony z ruchu zarówno dla pojazdów jak i pieszych.

Utrudnienia związane z rozbiórką wiaduktu planowo mają potrwać do 10 grudnia tego roku. W tym terminie mają zakończyć się prace. Do tego czasu wprowadzony zostanie między innymi objazd dla autobusów linii nr 34. Trasa objazdowa przebiegać będzie:

– w kierunku Dąbrowy Górniczej, z ulicy Wawel ulicami: Narutowicza, Janowskiego i Kombajnistów do włączenia się na trasę rozkładową na przystanku „Sosnowiec Sielec Kombajnistów”;

– w kierunku centrum Sosnowca, po obsłudze w/w przystanku ulicami: Kombajnistów, Janowskiego, Narutowicza (nawrót na wiadukcie nad ulicą 3 Maja) i dalej ulicą Narutowicza do włączenia się na trasę rozkładową na ulicy Wawel.

Na czas prowadzenia prac nie zostanie wyłączony z obsługi żaden przystanek. Dodatkowo w kierunku centrum uruchomione zostanie na ulicy Janowskiego stanowisko przystanku „Sosnowiec Sielec Jaskółek nż”. Do obsługi włączone zostaną również przystanki znajdujące się na trasie objazdowej: „Sielec Szkolna” i „Sielec Osiedle Zamkowa” (stanowisko w kierunku centrum).

Komunikacja piesza odbywać się będzie wyznaczonym tymczasowo ciągiem łączącym ul. Narutowicza z osiedlem po stronie południowej wiaduktu. Objazd dla pojazdów oznakowany zostanie ulicą Narutowicza poprzez nowopowstałą drogę w rejonie szybu kopalni Sosnowiec do ul. Kombajnistów. W związku z zamknięciem jednego wlotu skrzyżowania ul. Narutowicza – Wawel – Klimontowska, na którym ruch sterowany jest sygnalizacją świetlną wraz ze zmianami kierunków na pasach ruchu, wprowadzone zostaną zmiany w programie pracy sygnalizacji. Prosimy więc wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej uwagi w tym rejonie.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.