PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozbudowa drogi wojewódzkiej na Mazurach

  • PAP    22 grudnia 2011 - 13:43
Rozbudowa drogi wojewódzkiej na Mazurach

Za ponad 78 mln zł zostanie przebudowana droga z Nowej Wsi Ełckiej do Białej Piskiej.
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie (zabierz głos/oceń prezydenta) podpisał w czwartek umowę w tej sprawie z konsorcjum utworzonym przez lokalne firmy budowlane i drogowe.

Zgodnie z umową remont odcinka drogi wojewódzkiej nr 667 – o długości 28 km – będzie kosztował 78,4 mln zł i zakończy się na początku 2014 r. Trasa, która biegnie przez powiaty piski i ełcki, łączy drogi krajowe nr 65 i 58. Od kilku lat droga jest w złym stanie technicznym.

Jezdnia zostanie poszerzona, a niebezpieczne i źle wyprofilowane fragmenty będą skorygowane. Projekt zakłada także przebudowę czterech mostów i kilkunastu skrzyżowań oraz budowę zatok autobusowych, parkingu dla ciężarówek, zjazdów i chodników.

Wykonawcą robót będzie konsorcjum utworzone przez przedsiębiorstwa drogowe i budowlane z Pisza, Gajewa, Łomży, Ostródy i Mrągowa.

Z powodu poszerzenia jezdni i rozbudowy poboczy zostanie wyciętych ponad 1,1 tys. drzew. W ich miejsce ma być nasadzonych blisko 1,3 tys. drzew i ponad 200 krzewów.

Projekt został dofinansowany z ramach konkursu przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Regionalnego na lata 2007-2013. Unijne dofinansowanie obejmuje nie tylko roboty budowlane, ale także wykup gruntów, opracowanie dokumentacji technicznej i nadzór techniczny.

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas (zabierz głos/oceń marszałka województwa) przyznał, że poprawa stanu dróg jest jednym z najważniejszych zadań władz regionu.

„Docelowo przy wsparciu funduszy unijnych chcemy wyremontować blisko 350 kilometrów dróg wojewódzkich. Przewidywany koszt prac będzie sięgał 916 mln zł” – przypomniał marszałek.

W tym roku przebudowano 18 km dróg wojewódzkich i jedno skrzyżowanie. Pozostałe prace modernizacyjne są jeszcze w fazie przygotowań – sporządzano dokumentację techniczną, uzyskiwano wymagane decyzje i zezwolenia oraz ogłaszano przetargi na wykonawstwo robót.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Wasia, 2011-12-23 22:08:29

    Nareszcie, nareszcie, nareszcie.!!! Tyle lat oczekiwań Dzięki naszemu samorządowi, że tak długo apelował o ten remont.