PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozbudowa krakowskiej strefy aktywności gospodarczej

  • PAP    1 marca 2010 - 15:27

Ok. 30 mln zł będzie kosztować rozbudowa strefy aktywności gospodarczej w jednej z krakowskich dzielnic.
Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego, która jest właścicielem nieruchomości w dzielnicy Rybitwy, planuje zbudować tam hale pod wynajem o łącznej powierzchni 15 tys. m. kw.

W poniedziałek marszałek województwa małopolskiego Marek Nawara i prezes MARR Krzysztof Krzysztofiak podpisali umowę o dofinansowaniu przedsięwzięcia ze środków unijnych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Unijne wsparcie wyniesie około 5,5 mln zł.

W ramach przedsięwzięcia na około 4 hektarach na terenie strefy aktywności gospodarczej MARR Business Park powstaną cztery hale z zapleczami biurowymi pod wynajem. Będą mogły być wykorzystywane do celów produkcyjnych lub magazynowych. Inwestycja ma być gotowa w 2011 roku.

- Nie będzie problemu ze znalezieniem chętnych na wynajem obiektów, bo w Krakowie brakuje tego typu powierzchni. Zanim skończymy budowę, powinniśmy mieć już komplet najemców - ocenił Krzysztofiak

Jak dodał marszałek Nawara, inwestycja jest szansą na przyciągniecie do Krakowa nowych inwestorów i stworzenie przez nich miejsc pracy. Szacuje się, że może tam zostać zatrudnionych około 150 osób z różnych branż.

Strefa aktywności gospodarczej MARR Business Park, usytuowana przy ul. Nad Drwiną 10 w Krakowie, powstała na zrekultywowanych terenach poprzemysłowych. Znajduje się na obrzeżach miasta, w pobliżu budowanej drogi ekspresowej S7. Na powierzchni ok. 22,5 ha znajduje się tam ok. 40 tys. m kw. powierzchni produkcyjnych i magazynowych. Działają tam firmy produkcyjne z branży metalowej, budowlanej, gumowej, elektronicznej, informatycznej, w tym dotyczącej produkcji części do samolotów, a także magazynowej i spedycyjnej. Zatrudniają one ok. 400 osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.