PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozbudowa lotniska to główny problem Poznania

  • Przegląd prasy/Głos Wielkopolski    24 sierpnia 2010 - 07:38

Port Lotniczy Poznań-Ławica ma poważne opóźnienia w niezbędnej na mistrzostwa Europy w piłce nożnej rozbudowie lotniska.
Poznańskiemu lotnisku kontrolerzy NIK poświęcili w swoim raporcie sporo miejsca. Aby spełniało ono wymogi mistrzostw Europy, konieczna jest rozbudowa i modernizacja terminala, rozbudowa płaszczyzny postojowej i budowa równoległej drogi kołowania – pisze „Głos Wielkopolski”.

Zdaniem NIK nastąpiły znaczące, kilkumiesięczne zmiany w harmonogramie wszystkich etapów prac. W rezultacie przesunięto także planowany termin ich zakończenia z października 2011 r. na marzec 2012 r. Inspektorzy szczególnie negatywnie ocenili nie uzyskanie przez port lotniczy decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji inwestycji.

Lotnisko w Poznaniu ma największe spośród portów lotniczych opóźnienie w przygotowaniach do mistrzostw. Trwają przetargi mające wyłonić wykonawców prac związanych z jego rozbudową. Zarządzająca nim spółka najpierw na pół roku zawiesiła starania o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach do rozbudowy portu, a przez dwoma tygodniami nieoczekiwanie wycofała swój wniosek w tej sprawie – informuje „Głos Wielkopolski”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.