PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozbudowa miejsc obsługi podróżnych

  • PAP    18 kwietnia 2013 - 13:10
Rozbudowa miejsc obsługi podróżnych

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce rozbudować sześć miejsc obsługi podróżnych przy A4, by zwiększyć liczbę stanowisk dla ciężarówek. Dyrekcja ogłosiła przetarg w tej sprawie, ale na razie nie ujawnia, ile pieniędzy przeznaczy na ten cel.
Opolski Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zamierza rozbudować sześć miejsc obsługi podróżnych. Cztery położone są na terenie województwa opolskiego, a po jednym w woj. dolnośląskim i na Śląsku.

„W związku z dużym zainteresowaniem kierowców MOPami, dostrzegliśmy konieczność ich powiększenia. Dzięki przebudowie ma się zwiększyć liczba stanowisk postojowych dla samochodów ciężarowych. To przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa, ponieważ z powodu braku wolnych miejsc ciężarówki często stają na dodatkowych pasach wjazdowych i wyjazdowych" - poinformował główny specjalista ds. komunikacji społecznej opolskiego oddziału GDDKiA Michał Wandrasz.

17 kwietnia 2013 r. opolski oddział GDDKiA ogłosił przetarg na rozbudowę czterech miejsc obsługi podróżnych przy autostradzie A-4, w województwie opolskim i śląskim. Wykonawca ma zostać wyłoniony do końca maja br.

„Na razie nie chcemy zdradzać, jakie pieniądze mamy przeznaczone na ten cel. 6 maja dojdzie do otwarcia ofert, które do nas wpłyną. Wówczas będziemy mogli podać, ilu oferentów jest zainteresowanych realizacją zadania i jakie ceny zaproponowali" - powiedział Wandrasz.

MOPy mają zostać rozbudowane do października 2013 r. Chociaż GDDKiA planuje przebudować sześć miejsc obsługi podróżnych na odcinku Wrocław-Gliwice, to na razie ogłosiła przetarg jedynie na cztery.

„Na tyle mamy pieniędzy. Kolejne dwa punkty zamierzamy rozbudować w przyszłym roku" - wyjaśnił Wandrasz.

W tym roku rozbudowane będą MOPy: Wierzbnik - o 9 miejsc postojowych (obecnie jest 20), Prószków - o 21 miejsc (jest 15), Przysiecz - o 23 miejsca postojowe (jest 15), Proboszczowice - o 26 miejsc (obecnie jest 15).

Prace obejmą przebudowę kanalizacji deszczowej i sanitarnej, wodociągu, oświetlenia oraz obiektów małej architektury. Pojawi się więcej wiat do wypoczynku oraz ławek i koszy na śmieci.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.