PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozbudowa oczyszczalni w Żłobnicy

  • AT    19 stycznia 2012 - 11:36
Rozbudowa oczyszczalni w Żłobnicy

Trwają prace związane z rozbudową biologicznej oczyszczalni ścieków w Żłobnicy. Wykonawca tego zadania - konsorcjum utworzone przez firmy Molewski z Chodecza oraz P.W. Hydrobud z Kamienicy - ma za sobą kluczowy moment inwestycji, polegający na pomyślnym rozruchu nowego ciągu technologicznego.
 jego skład wchodzi przede wszystkim duży reaktor biologiczny o średnicy prawie 19 metrów i pojemności ponad 1000 m sześć. Powstały także nowe instalacje i urządzenia, których część została umieszczona w nowym budynku technologicznym.

Główne obiekty, powstające w ramach realizowanej od wiosny 2011 roku inwestycji, to wspomniany już nowy budynek technologiczny o powierzchni zabudowy ponad 250 m kw. oraz duży bioreaktor. Do wykonania pozostał jeszcze drugi, mniejszy reaktor o średnicy 12 metrów. Zostanie zbudowany w miejscu po wyburzonym na przełomie grudnia i stycznia budynku starej oczyszczalni ścieków. Wkrótce rozpoczną się wykopy pod budowę drugiego bioreaktora - informuje magistrat w Kleszczowie.

Po zakończeniu tego zadania oczyszczalnia ścieków w Żłobnicy osiągnie docelową przepustowość do 550 m sześć. na dobę. Stary obiekt był w stanie oczyścić tylko 100 m sześć. na dobę. Tak mała wydajność wkrótce zablokowałaby rozwój budownictwa mieszkaniowego w Żłobnicy, a także możliwości powstawania kolejnych firm w pobliskiej Kleszczowskiej Strefie Przemysłowej nr 3. Rozbudowa oczyszczalni ma być zakończona najpóźniej w czerwcu 2012 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.