PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozbudowa Silesii coraz bliżej końca

  • wnp.pl (TE)    29 marca 2011 - 13:57
Rozbudowa Silesii coraz bliżej końca

Rozbudowywana część Silesia City Center w Katowicach - największego kompleksu handlowego w woj. śląskim - zaczyna już nabierać charakterystycznych, półkolistych kształtów - poinformowali przedstawiciele inwestora obiektu.
- Po 7 miesiącach prac budowlanych jest już widoczny kształt fasady nowej części Silesia City Center. Latem tego roku na półkolistej bryle powstanie specjalny, zaprojektowany przez architektów ekran wykonany z ceramiki, aluminium i szkła. Będzie on otaczał parking, który powstanie na dachu nowej części obiektu - napisano w komunikacie.

Rozbudowę SCC za ponad 126,5 mln zł wykonuje giełdowy Erbud. Umowa, podpisana pomiędzy spółką a zarządcą SCC, przewiduje wykonanie prac do 6 września 2011 r.

Przedsięwzięcie zakłada powiększenie powierzchni obiektu z obecnych 66 tys. m kw. do 86 tys. m kw. Po zakończeniu inwestycji kompleks, znajdujący się na terenie dawnej kopalni blisko śródmieścia Katowic, pomieści 310 sklepów, czyli o 60 więcej niż obecnie. Na całe przedsięwzięcie inwestor - austriacka firma Immofinanz - wyda ok. 50 mln euro.

Koncepcję architektoniczną nowego, powiększonego kompleksu, przygotowali architekci z firmy BOSE. Według projektu, ma ona odróżniać się estetycznie od pozostałej części SCC i posiadać bardziej miejski charakter. W ten sposób rozbudowane centrum handlowe ma lepiej komponować się z sąsiadującym z nim osiedlem mieszkaniowym Dębowe Terasy.

Kompleks Silesia City Center odwiedza rocznie ok. 13 mln gości. Oprócz sklepów znajduje się tam również największe na Śląsku centrum rozrywki, restauracje oraz jedno z największych kin w Katowicach, mogące pomieścić blisko 2 tys. osób. W ciągu roku podmioty działające w SCC generują obroty na poziomie ok. 1 mld zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.