PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozbudowa szpitala w Chmielniku na finiszu

  • PAP    5 lutego 2013 - 09:14
Rozbudowa szpitala w Chmielniku na finiszu

Dobiega końca trwająca trzy lata rozbudowa szpitala w Chmielniku. Inwestycja kosztowała prawie 8 mln zł. Jak zapewniła dyrektor placówki Jolanta Rybczyk, do wykonania pozostały tylko drobne prace wykończeniowe i odbiór techniczny.
"Dzięki inwestycji zdecydowanie poprawią się warunki dla pacjentów. Do tej pory mieliśmy starą izbę przyjęć w dwóch małych pomieszczeniach. W tej chwili izba, łącznie z centralną rejestracją, zajmuje ok. 400 metrów kwadratowych" - mówiła Rybczyk.

Nowa dobudowana część szpitala zajmuje łącznie 640 metrów kwadratowych. W nowej części lecznicy znajdzie się m.in. spełniający wszystkie unijne standardy blok operacyjny, składający się z dwóch sal zabiegowych oraz pomieszczeń pomocniczych. Zostanie do niej przeniesiona także endoskopia oraz diagnostyka RTG.

Rozbudowa szpitala została sfinansowana w 60 proc. z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, wkład własny został przekazany ze środków powiatu kieleckiego.

Szpital Powiatowy w Chmielniku ma 80 miejsc, specjalizuje się w chorobach tarczycy. W tej dziedzinie placówka leczy pacjentów także spoza obszaru województwa świętokrzyskiego. Największa część pacjentów hospitalizowanych w tym szpitalu pochodzi z powiatów kieleckiego i buskiego.

W szpitalu znajduje się oddział wewnętrzny, chirurgia oraz zakład opiekuńczo-leczniczy.

Chmielnik - to miasto liczące niecałe cztery tysiące mieszkańców, położone w południowej części powiatu kieleckiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • Stanley, 2013-02-05 17:57:23

    A jeszcze nie tak dawno chcieli szpital zlikwidować i pozbawić tych biednych ludzi z okolicznych wsi leczeniaNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: