PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozbudowano przedszkole w Toruniu

  • AT    5 lutego 2013 - 12:59
Rozbudowano przedszkole w Toruniu

57 dzieci zostało dodatkowo przyjętych do Przedszkola Miejskiego przy ul. Złotej. Po rozbudowie placówka zyskała nowy budynek, lepsze warunki oraz nowe place zabaw. W budżecie na jej modernizację zarezerwowano 4,6 mln zł.
- Już teraz przyjęliśmy 57 dzieci nowych dzieci. Odbył się dodatkowy nabór do dwóch oddziałów. Znalazły u nas miejsce dzieci z rocznika 2009 i 2010. Wszystkie są z lewobrzeżnej części Torunia - mówi dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 12 Dorota Witczak.

- Przedszkole ma teraz siedem oddziałów i 176 dzieci. W starej części rozpoczął się remont. Po jego zakończeniu, we wrześniu, przewidujemy nabór do pięciu kolejnych oddziałów, dzięki czemu znajdzie się miejsce dla dalszych 125 dzieci - dodaje.

Modernizacja w przedszkolu jest przeprowadzana w dwóch etapach. Pierwszy etap polegał na rozbudowie placówki. Obok parterowego pawilonu Przedszkola Miejskiego Nr 12 przy ul. Złotej 1a powstał całkowicie nowy budynek połączony ze starym łącznikiem. W nowym budynku jest pięć oddziałów, zaplecze kuchenne i kotłownia. Zostało również zagospodarowane otoczenie wokół przedszkola, powstały nowe place zabaw i parkingi. Prace trwały do końca ubiegłego roku. Ich koszt to 3,5 mln zł.

- Drugi etap prac polega na modernizacji starej części przedszkola. Na zewnątrz wykonywane są prace dociepleniowe. Natomiast w środku trwa remont w starej kuchni i na zapleczu technicznym, które zaadaptowane zostaną na sale dla dzieci - opowiada dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów Marcin Maksim.

Modernizacja potrwa do końca kwietnia. Prace będą kosztowały 600 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.