PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozbudują Narodowe Centrum Żeglarstwa w Gdańsku

  • PAP    31 lipca 2013 - 10:23
Rozbudują Narodowe Centrum Żeglarstwa w Gdańsku

Cztery nowe pomosty zyska po rozbudowie Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS w Górkach Zachodnich w Gdańsku. Umowę ws. inwestycji podpisano we wtorek. Środki pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.
Umowę w sprawie rozbudowy Centrum podpisali we wtorek w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk oraz rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku prof. Waldemar Moska.

Zgodnie z umową na terenie Centrum w Górkach Zachodnich powstaną cztery pomosty do cumowania jachtów: jeden stały o długości prawie 115 m i trzy pływające o długości od 40 do 46 m. Narodowe Centrum zyska w ten sposób 60 stanowisk postojowych dla jachtów i łodzi motorowych o długości 10-15 m.

Koszt prac przewidziano na nieco ponad 6 mln zł, z czego ponad połowa pochodzić będzie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Realizacja inwestycji ma ruszyć w sierpniu br., a jej zakończenie zaplanowano na październik przyszłego roku.

Narodowe Centrum Żeglarstwa zostało otwarte w czerwcu 2006 r. Ośrodek powstał po rozbudowie bazy żeglarskiej AWFiS w Gdańsku położonej w pobliżu ujścia Wisły Śmiałej do Zatoki Gdańskiej. Służy on głównie za miejsce przygotowań kadry narodowej, szkolenia młodzieży i studentów oraz organizowania regat rangi mistrzostw świata i Europy.

Koszt budowy otwartego w 2006 r. ośrodka wyniósł 18 mln zł, z czego 13,5 mln pochodziło z funduszy unijnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.