PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozbudują ul.Spokojną w Tarnowie

  • PAP    19 grudnia 2012 - 16:59
Rozbudują ul.Spokojną w Tarnowie

Tarnów rozbuduje do przyszłego roku jedną z najważniejszych swoich ulic - ul. Spokojną, która jest fragmentem tzw. północnej obwodnicy miasta. Inwestycja o wartości około 8 mln zł zostanie sfinansowana z miejskiego budżetu.
Jak poinformowała w środę dziennikarzy rzecznik tarnowskiego magistratu Dorota Kunc-Pławecka, rozbudowa ulicy będzie polegała na dobudowaniu drugiej jezdni. Inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku i zakończy do końca października 2013 roku. Kontrakt na modernizację miasto podpisało z firmą Skanska.

Rozbudowany zostanie fragment ul. Spokojnej na odcinku od ul. Nowodąbrowskiej do ul. Krzyskiej. Obok istniejącej drogi wybudowana zostanie druga jezdnia, a następnie wyremontowana ta, po której obecnie jeżdżą samochody. Powstaną także nowe chodniki, ścieżka rowerowa i zatoka autobusowa.

Po zakończeniu inwestycji ul. Spokojna będzie miała dwie jezdnie, każda o szerokości ponad siedmiu metrów. Władze miasta zapewniają, że remont nie będzie wiązał się z utrudnieniami dla kierowców i mieszkańców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.