PARTNER PORTALU
 • BGK

Rozpędzona rewitalizacja w Łodzi

 • GK/uml.lodz.pl    16 sierpnia 2011 - 09:36
Rozpędzona rewitalizacja w Łodzi

Do listy dwunastu kamienic, których kompleksowa rewitalizacja zacznie się w tym roku dołączyły kolejne cztery lokalizacje: ul. Struga 45 i 54, Lipowa 44 oraz Więckowskiego 13.
W roku 2012 wyremontowanych zostanie przynajmniej 35 kolejnych budynków.

Prace renowacyjne trwają już w kamienicach przy ul. Bojowników Getta 8a, ul. Piotrkowskiej 17 i 20, a ostatnio rozpoczęły się również w budynku przy ul. Piotrkowskiej 41. Na początku września ruszą remonty przy ul. Struga 45 i 54, Lipowej 44 oraz Bojowników Getta 2.

– To nie są prace powierzchowne obejmujące jedynie renowację elewacji. Remonty są gruntowne: wymieniona zostanie stolarka, instalacje sanitarną i ciepłowniczą, pokrycia dachowe. Na nowo zostaną zagospodarowane podwórka posesji. Tylko dzięki tego typu działaniom uda się wprowadzić nową jakość życia mieszkańców kamienic – mówi o charakterze prac prezydent Hanna Zdanowska (zabierz głos/oceń prezydenta).

W tym tygodniu otwarte zostaną koperty z ofertami na roboty w kamienicach przy ul. Więckowskiego 13, Piotrkowskiej 113 oraz Legionów 2. W ciągu miesiąca rozstrzygnięte zostaną przetargi na remonty obiektów przy ulicach: Zamenhoffa 11, Kopernika 26 i Piotrkowskiej 110. Dla kamienic mieszczących się pod adresami: Pomorska 92 i Narutowicza 56 opracowywana jest dokumentacja techniczna. W tym roku na remonty zostanie przeznaczone 8 mln zł.

– Potrzeby w Łodzi są duże. Mam nadzieję, że program rewitalizacji nie ograniczy się do 100 kamienic, lecz będzie z biegiem lat sukcesywnie kontynuowany – mówi Andrzej Chojnacki, zastępca dyrektora Wydziału Budynków i Lokali UMŁ.

Obecnie trwają prace nad uaktualnieniem projektu „100 kamienic dla Łodzi”. Do kamienic, które zostaną wyremontowane w roku przyszłym dołączyły m.in. kolejne budynki mieszczące się przy ul. Legionów – pod nr 15, 19, 27, 31, 38 oraz 44.

Do końca roku zostaną ogłoszone przetargi na dokumentację techniczną dla co najmniej 35 kamienic, których remont rozpocznie się w roku 2012. Dla każdego z remontowanych budynków zostanie zamówiony audyt energetyczny, co pozwoli ubiegać się miastu o dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Dodatkowo w przyszłym tygodniu zostanie ogłoszony przetarg na projekt ulicy Piotrkowskiej. Uwzględniać on będzie wyniki konkursu na wizualizację, który został rozstrzygnięty w czerwcu br. Kostkę brukową zastąpi kostka z kamienia naturalnego, pojawią się nowe meble miejskie, ławki i latarnie. Na deptaku będzie również dużo zieleni.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • łodzianka, 2011-10-23 15:26:35

  A CO Z ROZPADAJĄCYMI SIĘ KAMIENICAMI NA UL. KILIŃSKIEGO NA ODCINKU OD NARUTOWICZA DO JARACZA PO NIEPARZYSTEJ STRONIE ?!! PRZECIEŻ TO GORZEJ NIŻ SLAMSY!! KAMIENICE OD LAT SĄ PRZEZNACZONE DO ROZBIÓRKI I NIKT Z TYM NIC NIE ROBI.BĘDĄ PRZYJEŻDŻALI Z CAŁEGO ŚWIATA NAS OGLĄDAĆ W JAKICH WARUNKACH KARZE ...SIĘ ŻYĆ LUDZIOM W 21 WIEKU ;_)p  rozwiń
 • egonklawy, 2011-09-21 14:02:49

  a co z kamienicą przy legionów 44 to jest totalna rudera ,sufity odpadają gdy przejedzie tramwaj ,szkło trzesie się w segmentach ,bród i robactwo adm kładzie na to laske i ma wszystkich w d.... pozdrawiam
 • Markus51, 2011-09-15 18:23:59

  Jestem cały za, rewitalizacja kamienic w Łodzi, ale z głową. Doszły mnie wczoraj 14.IX.2011, że mam sie szykować do wyprowadzki bo bedzie rewitalizacja ul. Rewolucji nasza mała kamieniczka posiada w głównej klatce 8 mieszkań z czego 5 jest generalnie wyremontowana głównie przez najemców włącznie z k...latką schodową. Czyli co? dębowe parkiety, modrzewiowe podłogi, gazowe i podłogowe ogrzewania, instalacje sanitarne i wiele innych udogodnień pójdzie .......... no właśnie nie wiem gdzie, czy do tego co sie wsadziło, a czesto są to oszczędności całego życia będzie można wrócić?????? nikt o tym nie mówi. 8 lat staraliśmy sie wykupić i ciągle były jakieś przeszkody , a to źle zrobiona inwentaryzacja, a to kogoś nie było a to to, a to tamto. Czarno to widze  rozwiń