PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozpoczął się remont dworca PKP w Jarosławiu

  • PAP    12 stycznia 2015 - 21:09

Rozpoczął się remont generalny dworca PKP w Jarosławiu na Podkarpaciu. Po modernizacji obiekt służył będzie także pasażerom komunikacji autobusowej. Prace przy remoncie dworca kosztować będą 15 mln zł i zakończyć się mają w pod koniec br.
W czasie remontu budynek zostanie kompleksowo przebudowany, wymienione zostaną wszystkie instalacje, cała stolarka okienna oraz szklane fasady. Po jego zakończeniu kasy kolejowe i autobusowe zostaną połączone wspólną poczekalnią. Wyremontowany zostanie również chodnik przed budynkiem.

Jak poinformował PAP zastępca dyrektora departamentu inwestycji w PKP Wojciech Rokicki, jarosławski dworzec to jeden z pierwszych obiektów, w którym rozpoczynają się prace modernizacyjne w tym roku. Dodał, że jeszcze w styczniu rozpocznie się modernizacja kolejnego dworca na Podkarpaciu - w Dębicy.

Na remont dworca czekali nie tylko pasażerowie, ale także samorząd Jarosławia, który liczy, że będzie on stanowił wreszcie wizytówkę miasta.

Pierwotnie plany PKP zakładały, że dworzec zostanie zburzony a w jego miejscu powstanie znacznie mniejszy budynek. Sprzeciwił się temu samorząd Jarosławia, który zadeklarował, że wynajmie część pomieszczeń. Kolejowa spółka zmieniła plany i obiekt zostanie odnowiony.

Samorząd zdecydował, że do budynku dworca przeniesiony zostanie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Natomiast w budynku, gdzie dotychczas mieścił się MOPS, samorząd planuje urządzić mieszkania socjalne.

Dworzec w Jarosławiu powstał w latach 70-tych ubiegłego wieku. Od tego czasu nie był remontowany. Przez stację przebiega linia PKP Kraków - Medyka na granicy z Ukrainą.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.