PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozpoczął się remont mostu w Gliwicach

  • 24gliwice.pl    13 maja 2013 - 09:58
Rozpoczął się remont mostu w Gliwicach

Kierowcy muszą się pogodzić z kolejnymi utrudnieniami. Właśnie rozpoczął się remont mostu nad Kłodnicą w ciągu ul. Zwycięstwa.
Obiekt czeka naprawa powstałych w wyniku korozji uszkodzeń i zabezpieczenie elementów konstrukcji przed dalszą degradacją.

Jak informuje magistrat, zakres robót przewiduje m.in. likwidację torowiska tramwajowego na odcinku od skrzyżowania z ul. Wybrzeże Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Prymasa Wyszyńskiego, wymianę nawierzchni jezdni i chodników, a także szereg prac związanych z renowacją konstrukcji.

Balustrady znajdujące się na moście, z uwagi na ich zabytkowy charakter, zostaną zachowane i odnowione. Skarpy w pobliżu obiektu (po 10 m z każdej strony) - zrekonstruowane i umocnione kostką kamienną.

Na czas remontu wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu: ul. Zwycięstwa - na remontowanym odcinku ruch odbywa się wahadłowo.

Ul. Kłodnicka (dotąd jednokierunkowa) - na czas robót będzie ulicą dwukierunkową, ul. Wojska Polskiego - wyjazd na ul. Zwycięstwa będzie możliwy tylko w prawo, a objazd w kierunku dworca PKP wytyczono ulicami: Prymasa Wyszyńskiego, Berbeckiego, Dolnych Wałów do ul. Zwycięstwa.

Planowany termin zakończenia prac - koniec października 2013 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: