PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozpoczęła się budowa obwodnic Oleszyc i Cieszanowa

  • PAP/JS    27 marca 2018 - 20:01
Rozpoczęła się budowa obwodnic Oleszyc i Cieszanowa
We wtorek (27 marca) w Oleszycach odbyła się uroczysta inauguracja budowy obu inwestycji. (fot. D.Kozik/podkarpackie.pl)

Ponad 30 mln zł kosztować będzie budowa dwóch obwodnic Oleszyc i Cieszanowa. Obie inwestycje mają być gotowe do końca października br. Pieniądze na obwodnice pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego.
We wtorek (27 marca) w Oleszycach odbyła się uroczysta inauguracja budowy obu inwestycji.

Obecny na uroczystości marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl podkreślił, że inwestycje będą miały istotny wpływ na rozwój gospodarczy powiatu lubaczowskiego oraz na wzrost bezpieczeństwa jego mieszkańców. Przypomniał, że o obwodnicach obu miejscowości mówiło się od kilku dekad.

Z kolei wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz mówiła, że budowa obwodnic Cieszanowa i Oleszyc to przykład dbania rządu i władz samorządowych o równomierny rozwój kraju. "To jest przełom w myśleniu o rozwoju mniejszych miejscowości, miast i gmin, które przez lata były zapomniane" - dodała.

Obwodnica Oleszyc będzie miała ponad 3 km długości, a Cieszanowa niespełna 2 km. W ramach inwestycji zmodernizowany zostanie również ponad 4-kilometrowy odcinek drogi pomiędzy powstającą obwodnicą Oleszyc, a planowaną obwodnicą Lubaczowa, której budowa powinna ruszyć już wkrótce.

Oprócz samej drogi powstaną również nowe skrzyżowania, w tym ronda, chodniki i przejścia dla pieszych. Wybudowany zostanie także most nad rzeką Przerwa oraz przejścia dla zwierząt. Wykonawcami inwestycji i modernizacji drogi do Lubaczowa są firmy Strabag oraz konsorcjum firm - PBI Infrastruktura z Kraśnika, PBI WMB z Sandomierza, PRD Mielec.

Obie inwestycje oraz modernizacja drogi między Oleszycami i Lubaczowem kosztować będą ponad 30 mln zł. Z tej kwoty znaczna część pieniędzy pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • zwykły Polak, 2018-03-28 07:44:23

    A co to za półgłówki ze szpadlami??? Jak widać na zdjęciu te bezmózgi nie wiedzą nawet że do takiej roboty trzeba ubrać się w odpowiednie ubranie.Gdzie są służby BHP i PIP???Przecież każdy z tych pajacy powinien dostać minimum 10 tys zł kary za przestrzeganie podstawowych zasad BHP!!!!No chyba że to... tylko kabaret dla naiwnych idiotów którzy uwierzą w pozoranctwo tych pajacy.Zresztą to nie ma żadnego znaczenia.Jest dowód w postaci zdjęcia i kara powinna być-za niestosowanie odpowiedniej odzieży!!!!No chyba że w państwie PiS równość wobec prawa zależy od przynależności politycznej i poglądów politycznych!!!!Boże!!! Gdyby u mnie w pracy służby BHP i PiP znalazły takie zdjęcie gdzie ludzie aż tak bezczelnie łamią przepisy BHP -naprawdę tacy ludzie mieli by poważne problemy.Napewno za takie zdjęcie jako dowód wiele osób straciło by pracę.To jest pewne.Tak dzieje się w realnym życiu Polaków.Jak to wygląda w życiu władzy???Jak widać żadne zasady i przepisy nie obowiązują ich.Potem przez lata szukają winnych nie tam gdzie trzeba.Tak jak w przypadku katastrofy w Smoleńsku.  rozwiń