PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozpoczęła się budowa obwodnicy Leżajska

  • PAP    12 września 2011 - 19:39
Rozpoczęła się budowa obwodnicy Leżajska

Ponad 36 mln zł kosztować będzie obwodnica Leżajska (Podkarpackie). Inwestycja, której budowa rozpoczęła się w poniedziałek, gotowa będzie pod koniec przyszłego roku.
Jak przypomniał podczas uroczystości minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, rząd przeznaczył dotychczas na inwestycje drogowe na Podkarpaciu 10 mld zł.

"Są to pieniądze, które przeznaczamy na inwestycje już realizowane, takie jak ta obwodnica. Ale przygotowujemy już kolejne inwestycje. Będziemy budować (na Podkarpaciu) obwodnicę: Mielca, Łańcuta, Niska, Stalowej Woli, Przeworska. Będziemy kontynuować też przebudowę drogi krajowej nr 4" - zapewnił Grabarczyk, który symbolicznie wbił łopatę na budowie leżajskiej obwodnicy.

Wykonawcą obwodnicy Leżajska jest polsko-hiszpańskie konsorcjum firm z liderem spółką Sando Budownictwo Polska. Inwestycja kosztować będzie 36,5 mln zł, współfinansowana jest z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Obwodnica będzie stanowiła część drogi krajowej nr 77 Lipnik (Świętokrzyskie) - Przemyśl. Przebiegać będzie po stronie zachodniej Leżajska. Swój bieg rozpocznie od ul. św. Jana z Dukli; dalej skrzyżuje się z drogą wojewódzką nr 877 Naklik - Szklary i włączy do istniejącej drogi krajowej nr 77 w Wierzawicach. To pierwszy etap budowy obwodnicy miasta, który pozwoli ominąć samo centrum Leżajska. Przetarg na drugi etap obwodnicy powinien zostać ogłoszony w przyszłym roku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • SINY, 2011-09-12 21:36:37

    no cóż... to było do przewidzenia...
  • siatkarz, 2011-09-12 21:19:08

    Jezeli liczymy na szybki koniec budowy to jestesmy,niestety,w błedzie.Fachowcy uważają,ze to musi potrwac aczkolwiek nic jeszcze nie jest przesądzone.Dogadanie sie wszystkich wykonawców jest w naszych warunkach niemożliwe.Eksperci odradzają szybkich,niedokładnych działań na budowie,bo może to osłabi...ć opinię w.arbitrażu.  rozwiń