Rozpoczęła się budowa odcinków drogi S6 Goleniów - Koszalin

• Wszystkie odcinki drogi ekspresowej S6 pomiędzy Goleniowem a Koszalinem są już w budowie.
• Wojewoda Zachodniopomorski wydał decyzje zezwalające na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) dla dwóch ostatnich odcinków - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w komunikacie.
Rozpoczęła się budowa odcinków drogi S6 Goleniów - Koszalin
Budowa trasy S6 będzie najdłuższym placem budowy w historii województwa zachodniopomorskiego (Fot. PTWP)

Jak podaje GDDKiA te dwa odcinki to Nowogard - Płoty o długości 20,3 km i Ustronie Morskie - Koszalin o długości 24,2 km. Pozostałe cztery odcinki otrzymywały decyzje ZRID sukcesywnie od grudnia ubiegłego roku i na nich są już prowadzone roboty przygotowawcze.

Budowa trasy S6 będzie najdłuższym placem budowy w historii województwa zachodniopomorskiego, bowiem trasa S6 od Goleniowa do Koszalina liczy niemal 120 km długości, a doliczając budowaną od wiosny ubiegłego roku obwodnicę Koszalina i Sianowa daje to już prawie 140 km. Łączna wartość kontraktów na realizację odcinków Goleniów - Koszalin to około 2,22 mld zł. Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest w 2019 roku.

Jak informuje GDDKiA na odcinku Goleniów - Modlimowo droga ekspresowa S6 zostanie wybudowana w pobliżu obecnej drogi krajowej nr 6. Następnie trasa będzie przebiegać w kierunku Kołobrzegu i w rejonie Bielic połączy się z obwodnicą Koszalina i Sianowa.

Nowa droga będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Łącznie na trasie S6 Goleniów - Koszalin powstanie 11 węzłów drogowych, 111 obiektów inżynierskich (wiadukty, mosty, estakady i przejścia dla zwierząt), sześć Miejsc Obsługi Podróżnych i trzy Obwody Utrzymania Drogi Ekspresowej.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE