PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozpoczęto budowę obwodnicy Pabianic

  • PAP    26 lipca 2010 - 15:45

Ponad 500 mln zł ma kosztować 15-kilometrowy odcinek zachodniej obwodnicy Pabianic, której budowę rozpoczęto w poniedziałek. Nowa obwodnica S-14 ma być w przyszłości częścią drogi ekspresowej łączącej trasę S-8 z autostradą A2 i drogi krajowej nr 1.
Obecny na uroczystości minister infrastruktury Cezary Grabarczyk przypomniał, że budowana właśnie obwodnica połączy w przyszłości Pabianice, Łódź i Zgierz.

- Te 15 km drogi nie tylko zwiększy bezpieczeństwo ruchu na ziemi pabianickiej, ale daje nadzieję mieszkańcom Łodzi i Zgierza, że pełna obwodnica S-14 powstanie - mówił.

Dodał, iż ma nadzieję, że już w sierpniu pozna decyzje środowiskową dla tej dalszej części obwodnicy. Minister poinformował również, że do tej pory zakontraktowano już umowy na wybudowanie 1534 km dróg ekspresowych, autostrad czy obwodnic: - Wydłużyła się również liczba kilometrów dróg, które są aktualnie w budowie. Obecnie wynosi ona 1050 km.

Zachodnia obwodnica Pabianic ma mieć 15,2 km długości. Oprócz drogi wybudowanych zostanie kilka wiaduktów, jeden most, jedno przejście dla zwierząt oraz liczne przepusty i małe mosty pod drogą. Termin zakończenia inwestycji przewidziano na koniec listopada 2011 roku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.