PARTNER PORTALU
 • BGK

Rozpoczyna się największy remont dróg w dziejach Łodzi

 • bad    7 maja 2018 - 13:26
Rozpoczyna się największy remont dróg w dziejach Łodzi
Remonty w Łodzi będą się wiązały z dużymi utrudnieniami w komunikacji miejskiej. Fot. Sebastian Glapiński/UMŁ

Gotowe są harmonogramy inwestycji. Pierwsze ekipy budowlane już pracują w centrum Łodzi. Remonty bardzo utrudnią funkcjonowanie komunikacji miejskiej.
 • Kompleksowe prace rozpoczną się w tym roku na sześciu ulicach w centrum miasta.
 • Największy remont w dziejach Łodzi ogromnie utrudni poruszanie się po mieście.
 • Roboty zaczęły się na ulicy Gdańskiej na odcinku od Ogrodowej do Legionów. 

 

- Projekt tej inwestycji jest zakończony, odebrany, zaakceptowany. Jesteśmy gotowi, żeby zacząć przebudowę - mówi o ulicy Gdańskiej Katarzyna Mikołajec z Zarządu Inwestycji Miejskich.

W czerwcu budowlańcy rozpoczną roboty na ulicy Jaracza od Kilińskiego do Wschodniej. Następnie modernizowana będzie ulica Wschodnia od Jaracza do Rewolucji 1905 roku. W przyszłym roku na odcinku od ul. Rewolucji 1905 roku do ul. Północnej. Na Wschodniej prace potrwają dość długo, bo prawie dwa lata, w związku z budową sieci ciepłowniczej.

Ekipy budowlane bardzo szybko pojawią się na ul. Traugutta, która będzie przebudowywana od Sienkiewicza do Kilińskiego. Wykonawca już ustawił tam zaplecze budowy i przeprowadził prace  rozpoznawczo-przygotowawcze.

Do remontu przeznaczono też ulicę Nawrot od Piotrkowskiej do Kilińskiego oraz ulicę Tuwima na odcinku od Targowej do Kilińskiego.

W sumie, w tym roku kompleksowe prace rozpoczną się na sześciu ulicach w centrum miasta. Część z nich ma się także, zgodnie z planem, do końca 2018 roku zakończyć. Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska podkreśla jednak, że możliwe jest wydłużenie przewidywanych terminów.

Największy remont w dziejach Łodzi spowoduje niestety ogromne utrudnienia w poruszaniu się po mieście.

- Będzie zdecydowanie gorzej niż w przypadku remontu trasy W-Z. Przy rewitalizacji obszarowej i remontach punktowych przejezdność dróg zostanie ograniczona.  Będą korki, nerwy i objazdy, nic na to nie poradzimy - powiedziała Hanna Zdanowska. - Na pewno nastąpi spowolnienie ruchu. Proszę państwa o wyrozumiałość. Proszę, abyśmy wspólnie zmieniali nasze miasto.

Podczas remontów zmieni się organizacja ruchu w śródmieściu. Między innymi wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy na ulicach Nawrot i Tuwima. - Jeśli to będzie tylko możliwe, chcemy zachowywać przejezdności skrzyżowań, na przykład. Sienkiewicza i Nawrot - informują w Zarządzie Dróg i Transportu.

Otwarta będzie Sienkiewicza i Narutowicza. Autobusy po Sienkiewicza także pojadą tam dwukierunkowo. Zamknięta będzie natomiast ulica Traugutta. W wakacje zablokowane zostanie skrzyżowanie ulic Ogrodowej i Legionów, bo powstawać będzie tam skrzyżowanie wyniesione. 

- Z zakończeniem zaplanowanych prac, z wyjątkiem ulicy Wschodniej, chcemy w większości zdążyć jeszcze w tym roku, ale czy nam się to uda, zobaczymy - powiedziała Katarzyna Mikołajec.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

 • jancz, 2018-05-07 21:03:43

  Nazwy mieszkańców gmin zawsze piszemy z małej litery.