PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozpoczyna się remont dworca autobusowego w Nowym Sączu

  • bad/PAP    13 września 2017 - 10:35
Rozpoczyna się remont dworca autobusowego w Nowym Sączu
Podczas remontu zmianie nie ulegnie lokalizacja kas, poczekalni, toalet i ciągów komunikacyjnych prowadzących do stanowisk odpraw i budynku dworca. fot. Referat Kounikacji Społecznej UM Nowy Sącz

W środę, 13 września rozpoczyna się remont dworca autobusowego MDA w Nowym Sączu (woj. małopolskie). Zakończenie prac zaplanowano na jesień 2018 r. – poinformowało biuro prasowe Małopolskich Dworców Autobusowych.
Prace zostaną podzielone na trzy etapy. Etap pierwszy (przewidywany do przełomu października i listopada tego roku) obejmuje wykonanie podbudowy płyty wraz z instalacjami i wykonanie docelowej nawierzchni placu manewrowego od strony ulicy Plac gen. Dąbrowskiego.

W trakcie pierwszego etapu budowy odprawy autobusów odbywać się będą z tymczasowych stanowisk, wyznaczonych przy: budynku dworca (stanowisko 7-12), ulicy Plac Dąbrowskiego (stanowisko 13-15), ul. Staszica (stanowisko 1-6).

Etap drugi obejmuje wykonanie stanowisk odpraw, wiat przystankowych, a także remont ul. Staszica wraz z chodnikiem. W trakcie drugiego etapu budowy odprawy autobusów odbywać się będą z tymczasowych stanowisk, wyznaczonych przy: budynku dworca (stanowisko 1-4), części placu manewrowego oddanego już do użytkowania (stanowiska 5-12), ulicy Plac Dąbrowskiego (stanowiska 13-15).

Dojście do stanowisk odpraw i budynku dworca możliwe będzie ulicą Plac Dąbrowskiego.

Etap trzeci (termin rozpoczęcia będzie podany w przyszłości w komunikacie prasowym) obejmuje remont ulicy Plac Dąbrowskiego wraz z chodnikiem. W trakcie trzeciego etapu budowy odprawy autobusów odbywać się będą w całości na nowych stanowiskach odpraw zgodnie z docelową organizacją ruchu dworca.

Podczas remontu zmianie nie ulegnie lokalizacja kas, poczekalni, toalet i ciągów komunikacyjnych prowadzących do stanowisk odpraw i budynku dworca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.