PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozstrzygnięto konkurs na koncepcję siedziby władz Wielkopolski

  • BEZ    17 grudnia 2009 - 06:01
Rozstrzygnięto konkurs na koncepcję siedziby władz Wielkopolski

Wczoraj (16 grudnia) na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich ogłoszono zwycięzcę konkursu na opracowanie projektu architektonicznego siedziby Urzędu Marszałkowskiego i Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.
Werdykt odczytał przewodniczący sądu konkursowego Andrzej Nowak, Architekt Miasta w obecności Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, a także pozostałych członków jury i przedstawicieli biur projektowych.

Jury dokonało wyboru z 25 prac. Zadecydowało też o innym niż pierwotne - co dopuszcza Regulamin Konkursu - rozdysponowaniu nagród, określając poziom konkursu jako wysoki. Przyznano 9 równorzędnych wyróżnień po 10 tys. zł,  głównie dla polskich architektów, ale również dla pracowni z Dubaju. Druga nagroda warta 100 tys. złotych trafiła do rąk architektów z Saragossy. Jury przyznając tę nagrodą, doceniło przede wszystkim ciekawą kompozycję przestrzenną.

Zwycięzcą konkursu został Warsztat Architektury Pracownia Autorska reprezentowana przez Krzysztofa Kozłowskiego z Sopotu za projekt, który przedstawia  koncepcję „transparentnej demokracji”. Pierwsza nagroda w konkursie to 150 tysięcy złotych, której fundatorem jest Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki przez organizatora Konkursu wykonania pełnobranżowego projektu (architektonicznego, budowlanego i wykonawczego) oraz pozostałej dokumentacji niezbędnej do realizacji inwestycji.

Jury oceniało prace głównie pod kątem ich funkcjonalności oraz ekonomiki i warunków budowy. Na cel budowy siedziby UMWW i SWW w budżecie województwa radni zapisali ponad 7 mln zł w 2010 roku. Całkowity koszt  tej realizacji to przeszło 103 mln zł. Planowane zakończenie realizacji przewidywane jest w 2013 roku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.