PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozstrzygnięto przetarg na budowę dwóch odcinków S61 w woj warmińsko-mazurskim

  • PAP/TK    23 lutego 2018 - 10:59
Rozstrzygnięto przetarg na budowę dwóch odcinków S61 w woj warmińsko-mazurskim
Budimex i Polaqua zaprojektują oraz zbudują odcinki S61 w warmińsko-mazurskim (fot. fotolia)

Olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnął w piątek przetarg na projekt i budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S61 Szczuczyn - Ełk Południe i Ełk Południe - Wysokie. Łączny koszt tych inwestycji ma przekroczyć 1,1 mld zł.
Jak poinformował PAP rzecznik GDDKiA w Olsztynie Karol Głębocki, najkorzystniejsze oferty na wykonanie obu odcinków S61 złożyła firma Polaqua. Zaoferowała ona wykonanie zadania Szczuczyn - Ełk Płd. (ok. 23 km) za 534, 3 mln zł, a Ełk Płd. - Wysokie (ok. 20 km wraz z połączeniem z obwodnicą Ełku w ciągu S16 o dł. 4 km) za 613,2 mln zł. Planowany czas realizacji tych inwestycji to 29 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych.

Czytaj także: Jerzy Szmit: Koniec wykluczenia komunikacyjnego Warmii i Mazur

Głębocki dodał, że dzięki temu rozstrzygnięciu wszystkie trzy odcinki drogi Via Baltica realizowane przez olsztyńską GDDKiA weszły w ostatnią fazę postępowania przetargowego. Po ewentualnych odwołaniach i kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, będzie możliwe podpisanie umowy na realizację tych zadań.

Rzecznik przypomniał, że 13 lutego rozstrzygnięty został przetarg na realizację 20-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S61 od węzła Wysokie do Raczek, który za 484,3 mln zł zaprojektuje i zbuduje Budimex SA.

Czytaj także: Inwestycje drogowe. Prawie 12 mln na drogi Warmii i Mazur

Wszystkie trzy zadania będą realizowane w systemie "Projektuj i buduj". Wyłonieni w przetargach wykonawcy mają, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonać kompletną dokumentację projektową zgodnie z wymaganiami zawartymi w programie funkcjonalno-użytkowym oraz uzyskać wszelkie wymagane uzgodnienia, pozwolenia i decyzje niezbędne do zaprojektowania i zrealizowania inwestycji. Zakończenie robót budowlanych planowane jest na początku 2021 r.

Budowa drogi ekspresowej S61 Szczuczyn - Budzisko, w tym odcinków Szczuczyn - Ełk Południe - Wysokie - Raczki, jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Instrumentu "Łącząc Europę".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.