PARTNER PORTALU
  • BGK

RP zaprasza Tuska do Zawiercia na rozmowy o obwodnicy

  • PAP    21 lutego 2013 - 17:32
RP zaprasza Tuska do Zawiercia na rozmowy o obwodnicy

Posłowie Ruchu Palikota: Jerzy Borkowski i Witold Klepacz zaprosili w czwartek premiera Donalda Tuska do Zawiercia i Poręby, aby porozmawiał z ich mieszkańcami o budowie obwodnicy.
Po budżetowym szczycie UE w Brukseli premier zapowiedział, że w najbliższych miesiącach ruszy w Polskę. "Będziemy organizować spotkania i konsultacje. Zamierzam się w nie osobiście zaangażować. Chcę z państwem o tym wszystkim rozmawiać, w każdym polskim mieście, województwie. W najbliższych miesiącach ruszam w Polskę" - zapowiedział.

 Czytaj też:  Otwarto warunkowo obwodnicę Olecka

"Mamy nadzieję, że premier Tusk przyjedzie do nas swoim Tuskobusem i porozmawiamy na tematy związane z budową obwodnicy" - powiedział Borkowski na czwartkowej konferencji.

Klepacz wyraził nadzieję, że szef rządu przyjedzie do Zawiercia i porozmawia z mieszkańcami o ich problemach i potrzebie budowie obwodnicy. "W Zawierciu inwestycja jest już praktycznie pod względem formalnym mocno zaawansowana, są już uzgodnione warunki środowiskowe, wszystkie zagadnienia dotyczące wykupu działek, jest uzgodniona trasa, nie ma w tej chwili żadnych konfliktów. Aż się prosi, żeby rząd zajął się sfinansowaniem tej inwestycji i jej rozpoczęciem" - przekonywał poseł RP.

W zeszłym tygodniu Klepacz przekazał premierowi petycję w sprawie budowy obwodnicy Zawiercia; dokument został wcześniej podpisany przez parlamentarzystów oraz samorządowców z regionu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.