PARTNER PORTALU
 • BGK

Ruch Chorzów będzie mieć nowy stadion. Marek Kopel: To absurd

 • AW    28 września 2017 - 13:43
Ruch Chorzów będzie mieć nowy stadion. Marek Kopel: To absurd
Piłkarze Ruchu będą grać na nowym stadionie (fot.shutterstock.com)

Powstanie nowy obiekt dla Ruchu - tak zadecydowali radni Chorzowa na czwartkowej (28 września) sesji i przekazali pierwsze 300 tys. na ten cel.
Po burzliwej dyskusji radni przegłosowali uchwałę przenoszącą do Centrum Przedsiębiorczości - spółki której zadaniem będzie budowa nowego stadionu, 300 tysięcy złotych na wyłonienie i prace inżyniera kontraktu.

- Pozwoli to jeszcze w tym roku wybrać profesjonalną firmę inżynieryjną , która będzie doradzała i prowadziła nas przy tej dużej i skompilowanej inwestycji – mówi w Radiu Piekary wiceprezydent Chorzowa, Marcin Michalik. Zapowiada też, że wbicie pierwszej łopaty nastąpi najpóźniej w drugiej połowie przyszłego roku.

Zgodnie z uchwałą do zadań inżyniera kontraktu będzie należał m.in. nadzór techniczny nad jakością wykonania robót budowlanych i nad sporządzaną dokumentacją.

- Projekt jest już gotowy, otrzymaliśmy też pozwolenie na budowę. Teraz czas przejść do konkretów i ustalić harmonogram budowy – wyjaśniał jeszcze przed sesją prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

Jak podaje chorzowski magistrat, nowy stadion pomieści 16-tysięcy widzów i będzie służył nie tylko piłkarzom Ruchu, ale także młodym adeptom futbolu. Na obiekcie organizowane będą także wydarzenia i koncerty dla mieszkańców Chorzowa.

– Budowa prowadzona będzie etapami, a jej tempo zależeć będzie od finansów miasta. Jeszcze raz podkreślam, że nie rezygnujemy z innych ważnych inwestycji w Chorzowie – tłumaczył prezydent Kotala.

Budowę nowego obiektu stanowczo krytykuje b. prezydent Chorzowa Marek Kopel.

– Być może Chorzów jest bogatszy od Mediolanu, ale raczej nie. To absurd, że w Chorzowie będą dwa stadiony, w stosunkowo biednym mieście stosunkowo biedny klub będzie miał do dyspozycji dwa komfortowe stadiony – komentuje Kopel dla Radia Piekary.

UM tłumaczy jednak , że takie rozwiązanie (gra Ruchu Chorzów na Stadionie Śląskim) nie jest możliwe ze względu na wysokie koszty wynajmu oraz kalendarz wydarzeń na obiekcie, który nie uwzględnia terminów ligowych rozgrywek.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • olo, 2017-09-28 15:24:46

  Do Hanys: Stołówkę dla biednych a nie stadion dla szmaciarzy
 • Gks, 2017-09-28 15:23:21

  Do Hanys: Zawryj ryja smierdzielu
 • Hanys, 2017-09-28 14:47:12

  Kopel ty wredna zakało!