PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruch Chorzów przeprowadzi się na Śląski?

  • ap    18 lutego 2011 - 12:10
Ruch Chorzów przeprowadzi się na Śląski?

Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala jest za tym, aby Ruch Chorzów w 2012 roku przeniósł sie na Stadion Śląski. Ponadto pieniądze przeznaczone przez jego poprzednika na modernizację stadionu Ruchu w Chorzowie chce przeznaczyć na rzecz budowania silnej drużyny.
Wszystko dlatego, że zdaniem Kotali założenia dotyczące przebudowy stadionu przy ul. Cichej nakreślone przez jego poprzednika Marka Kopla się zbyt minimalistyczne. Sam chciałby stworzyć koncepcję stadionu, który mógłby służyć klubowi i jego kibicom na wiele lat, ale to wymaga czasu i świeżego podejścia do tematu.

Sprawdź notowania prezydenta Chorzowa

Tymczasem  opóźnienia w rozpoczęciu przebudowy stadionu Ruchu mogą spowodować, że klub najprawdopodobniej będzie miał problemy z uzyskaniem licencji... i tu pojawia się alternatywa - Stadion Śląski.

Czytaj też: Absurd w Chorzowie. Trzy nowe stadiony? 

Zarówno wg kibiców, którzy spotkali się w tej sprawie z prezydentem Andrzejem Kotalą, jak i wg samego prezydenta śląski gigant mógłby doskonale sprawdzić się w roli stadionu Ruchu. Ponadto członek rady nadzorczej Ruchu Chorzów Janusz Paterman uważa, że takie rozwiązanie pomoże przyciągnąć poważniejszych sponsorów do klubu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.