PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruch na granicy w Sławatyczach zostanie rozszerzony

  • PAP/AH    30 listopada 2017 - 17:08
Ruch na granicy w Sławatyczach zostanie rozszerzony
Przejście graniczne w Sławatyczach działa od 1995 r. (fot. www.bialapodlaska.scelna.gov.pl)

Ruch na przejściu granicznym z Białorusią w Sławatyczach (Lubelskie) powiększony zostanie od piątku o autobusy i samochody ciężarowe o masie całkowitej do 7,5 tony – poinformowała Straż Graniczna.
Dotychczas przez przejście w Sławatyczach mogły przejeżdżać jedynie pojazdy osobowe oraz dostawcze o masie do 3,5 t.

- Strona białoruska zwróciła się o rozszerzenie ruchu przez Sławatycze. Komendant główny Straży Granicznej, na podstawie stosownych porozumień międzyrządowych, podjął decyzję o możliwości przekraczania granicy przez autobusy i samochody ciężarowe o masie do 7,5 t" - powiedział rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej Dariusz Sienicki.

Ruch zostanie rozszerzony od 1 grudnia tego roku. Infrastruktura na przejściu w Sławatyczach się nie zmieniła. Ruch tam odbywa się na 14 pasach w obie strony, nie będzie wydzielonego pasa dla autobusów czy ciężarówek.

Drogowe przejście graniczne Sławatycze - Domaczewo oddano do użytku w 1995 r. Służy głównie dla ruchu regionalnego i lokalnego. Miesięcznie, średnio, granicę przekracza przez nie około 50 tys. podróżnych i 30 tys. samochodów. W ubiegłym roku strona białoruska przeprowadziła tam remont mostu na granicznej rzece Bug.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.