PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruch wahadłowy na drodze krajowej nr 46

  • PAP    8 stycznia 2013 - 21:00
Ruch wahadłowy na drodze krajowej nr 46

Od najbliższej środy do lipca ruch na odcinku drogi krajowej 46 między Lędzinami a Dębską Kuźnią na trasie Opole-Częstochowa będzie się odbywać w sposób wahadłowy - poinformował rzecznik opolskiego oddziału GDDKiA. Droga będzie w tym czasie przebudowywana.
Według informacji przekazanych we wtorek przez rzecznika opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Michała Wandrasza, w środę około południa nastąpi zmiana organizacji ruchu w okolicy przebudowywanego mostu na remontowanym odcinku DK 46 pomiędzy Lędzinami a Dębską Kuźnią.

"Ruch zostanie przeniesiony ze starego mostu znajdującego się w ciągu drogi krajowej numer 46 na nowo wybudowany most ze ścieżką pieszo-rowerową na tym odcinku i będzie się odbywał wahadłowo" - poinformował.

Rzecznik opolskiego oddziału GDDKiA dodał, że tymczasowy objazd będzie funkcjonował do czasu rozbiórki starego mostu i wybudowania w jego miejscu nowego. "Powinno to nastąpić do lipca tego roku" - stwierdził.

Remont około czterokilometrowego odcinka Lędziny-Dębska Kuźnia na drodze krajowej 46 powinien się był zakończyć w ubiegłym roku. Opóźnienie to wynik wycofania się z prac firmy wybranej w pierwszym przetargu. GDDKiA musiała więc ponownie wybrać wykonawcę.

Inwestycję wartą 22 mln zł ma wykonać do końca lipca konsorcjum firm Trakt z Kluczborka i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych z Radomska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.