PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruda Śląska z parkiem wodnym

  • PAP    28 października 2010 - 09:07

W Rudzie Śląskiej ruszyła budowa aquaparku za ok. 82 mln zł. Rozpocznie on działalność w czwartym kwartale przyszłego roku. Będzie to największy taki kompleks w regionie i jeden z największych w kraju.
W ostatnim czasie, po zakończeniu sporu między samorządem Rudy Śląskiej a partnerem prywatnym (dotyczącego wzajemnych relacji i kosztów inwestycji), prace przy budowie nabrały tempa. Budynek ma już pierwszą ścianę. Prace idą zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Inwestycja finansowana jest z zaciągniętego przez spółkę Park Wodny kredytu, którego poręczycielem jest samorząd Rudy Śląskiej. Pierwotnie zakładano, że aquapark powstanie na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego i podjęto współpracę z firmą Miastoprojekt Wrocław. Ostatecznie partner prywatny przekazał swoje udziały miastu, które ma teraz 100 proc. udziałów w spółce inwestycyjnej.

Inwestycja zlokalizowana jest na 4-hektarowej działce w centrum aglomeracji górnośląskiej, ok. 5 minut od autostrady A4 i 10 minut od Drogowej Trasy Średnicowej. Inwestorem jest spółka Park Wodny w Rudzie Śląskiej, a generalnym wykonawcą Polimex-Mostostal.

Pomysłodawcy przedsięwzięcia przekonują, że kompleks będzie wyróżniał się wśród innych tego typu obiektów – dlatego oprócz mieszkańców, ma także przyciągać turystów. Nowością będzie m.in. dach budynku – skonstruowany tak, by przepuszczał naturalne światło, co umożliwi opalanie się w części basenowej. Będą też baseny ze sztucznymi falami i grotą, jacuzzi, rwąca rzeka, basen „laguna” z systemem powietrznych gejzerów i dysz masujących oraz zjeżdżalnie i ślizgawki, a także miejsca do zabiegów zdrowotnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • yoyo, 2010-10-28 21:07:43

    szkoda że się pokłócili może by zdążyli z otwarciem na 21.11(WYBORY) a tak dług rośnie szanse na reelekcję spadają oj boli,boli
  • waple, 2010-10-28 20:19:45

    Tyle lat, tyle pieniędzy i jedna ściana.Nie wiem nic o terminie oddania tej inwestycji go użytju? Obawiam się,że będzie ich kilka.Oczywiście z poślizgiem.