PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza budowa obwodnicy Miechowa

  • bad    2 listopada 2015 - 18:32
Rusza budowa obwodnicy Miechowa

Za trzy lata samochody będą omijać Miechów. Fot. wikipedia

Za trzy lata będzie gotowa północna obwodnica Miechowa. Realizacja inwestycji rozpocznie się już w listopadzie – obwodnicę wybuduje firma Skanska w systemie zaprojektuj i wybuduj. Budowa obwodnicy Miechowa będzie kosztować ponad 52 mln zł.
Obwodnica będzie miała 8,36 km długości i powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej nr. 783, łączącej dwa województwa – małopolskie i świętokrzyskie. W ramach inwestycji powstaną 4 ronda: na początku i końcu obwodnicy, na skrzyżowaniu z DK7 oraz na skrzyżowaniu z drogą powiatową z Miechowa w stronę Sędziszowa (nr 1182K). Zostaną wybudowane również most nad rzeką Cichą i wiadukt nad torami kolejowymi. Wzdłuż obwodnicy powstaną drogi, które zapewnią dojazd do działek, a jednocześnie będą spełniały funkcję ścieżek rowerowych - część z nich będzie pokryta asfaltem.

Budowa obwodnicy rozwiąże problemy komunikacyjne w mieście

Wicemarszałek Wojciech Kozak gratulował lokalnym samorządom rozpoczęcia inwestycji. - Jestem przekonany, że dzięki obwodnicy Miechów wiele zyska. Odżyje centrum miasta i zabytki, a mieszkańcy będą mogli korzystać z pierwszych na północy Małopolski ścieżek rowerowych - mówił wicemarszałek Kozak.

Czytaj też: Do 2023 roku w Polsce powstanie 57 obwodnic. Oto ich lista

Burmistrz Miechowa Dariusz Marczewski podkreślał, że budowa obwodnicy rozwiąże problemy komunikacyjne w mieście. - Teraz centrum miasta jest rozjeżdżane przez samochody ciężarowe. Obwodnica rozwiąże ten problem, a jednocześnie zwiększy się atrakcyjność inwestycyjna i turystyczna naszych terenów.

Droga rozwiąże problemy komunikacyjne w centrum Miechowa – główny ruch zostanie wyprowadzony poza miasto i ominie je od północnej strony. Dzięki poprawie dostępności komunikacyjnej, obwodnica stworzy szansę rozwoju Miechowa i okolic. Poprawi się też bezpieczeństwo pieszych i kierowców, a mieszkańcy odetchną od hałasu i ruchu samochodów, które przejeżdżają przez centrum miasta.

Obwodnicę Miechowa wybuduje firma Skanska w systemie zaprojektuj i wybuduj, w którym wykonawca odpowiada za aktualizację dokumentacji projektowej, uzyskanie decyzji ZRID (zezwolenia na realizację inwestycji drogowej) i wykonanie robót.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.