PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza budowa "schetynówek" w Staszowie

  • ZWI    25 lipca 2013 - 11:31
Rusza budowa "schetynówek" w Staszowie

Trzy staszowskie ulice: Sandomierska, Słowiańska i Świętokrzyska zmienią swoje oblicze. Gmina Staszów zdobyła na ten cel 1,7 mln złotych dotacji z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.
Trwa dalszy etap budowy infrastruktury na Osiedlu Małopolskie. Wiosną tego roku PGKiM Staszów wykonał prace uzupełniające infrastrukturę wodociągową i kanalizacyjną - niezbędne przed rozpoczęciem prac drogowych.

We wtorek 24 lipca w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie podpisano umowę na zadanie pn. „Budowa ulic wraz z infrastrukturą towarzyszącą na Osiedlu Małopolskie w Staszowie".

Przedmiotem zamówienia jest budowa jezdni, chodników, kanalizacji deszczowej wraz z oświetleniem ulicznym na Osiedlu Małopolskie w Staszowie. Obejmie ona ulice: Sandomierską, Świętokrzyską i Słowiańską. Przetarg na realizację tego zadania wygrało konsorcjum firm „Adma" i „Adma - bis" ze Staszowa.

Podpisana umowa opiewa na nieco ponad 3,4 mln złotych. Połowę pieniędzy będzie stanowić dofinansowanie, które gmina zdobyła w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo-Dostępność-Rozwój.

- Konsekwentnie stawiamy na rozwój miasta, dlatego sukcesywnie inwestujemy w budowę infrastruktury na osiedlach. Ta inwestycja to kolejny krok w tym kierunku - mówi Romuald Garczewski burmistrz Miasta i Gminy Staszów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.