PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza budowa siedziby kieleckiego starostwa

  • PAP    23 marca 2011 - 11:46
Rusza budowa siedziby kieleckiego starostwa

Ponad 39 mln zł kosztować ma budowa nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Kielcach. Realizacja inwestycji rozpocznie się w kwietniu i potrwa dwa lata.
Dziś władze powiatu podpisały umowę z wykonawcami. Nowa siedziba starostwa będzie miała cztery kondygnacje i 7,9 tys. m kw. powierzchni użytkowej. Budynek będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Starosta kielecki Zdzisław Wrzałka podkreślił, że jest to jedna z największych inwestycji powiatu. Według niego budowa nowej siedziby jest uzasadniona, ponieważ rosną koszty wynajmu obecnie zajmowanych pomieszczeń, które są mało funkcjonalne i wymagają remontów.

Jednocześnie rośnie liczba mieszkańców powiatu – sięga już ponad 200 tys. Powiat kielecki jest największym w Polsce. Do budynku przeniosą się wszystkie wydziały starostwa oraz powiatowy zarząd dróg.

Obecnie starostwo wynajmuje pomieszczenia w biurowcu Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz w kilku innych budynkach w różnych częściach miasta. Przy nowej siedzibie starostwa powstanie parking na 300 samochodów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.