Rusza modernizacja głównej handlowej uicy Katowic

W poniedziałek firma Skanska rozpocznie modernizację ul. 3 Maja w ścisłym centrum Katowic. Po zakończeniu prac ta główna handlowa ulica miasta ma zmienić się w przyjazny dla mieszkańców i podróżnych deptak.
Rusza modernizacja głównej handlowej uicy Katowic
Według rankingu wyspecjalizowanej w tego typu zestawieniach firmy doradczej Cushman&Wakefield katowicka ulica 3 Maja to piąta najdroższa ulica handlowa w Polsce. Łączy Rynek z placem Wolności, przebiegając obok dworca kolejowego i głównych komunikacyjnych węzłów przesiadkowych.

Jak podali przedstawiciele firmy Skanska, która zajmie się modernizacją ulicy, w pierwszym etapie prac nastąpi zdjęcie popękanego asfaltu i zużytej kostki brukowej. Jeszcze przed końcem 2012 r. rozebrana zostanie nawierzchnia ulicy, ruszą też prace związane z przygotowaniem nowej: tzw. korytowanie, odwodnienie oraz część robót elektrycznych.

Do końca roku prace obejmą odcinek od Rynku do ul. Stawowej, na całej szerokości jezdni. "Równolegle na tym odcinku są prowadzone prace związane z budową nowego torowiska tramwajowego" - przypomniał menedżer projektu Krzysztof Kamiński z firmy Skanska.

Prace na uczęszczanej ulicy oznaczają utrudnienia dla mieszkańców. Ruch pieszych będzie odbywał się po obu stronach ulicy wyznaczonymi ciągami komunikacyjnymi, ogrodzono też przejścia dla pieszych. Dla dostawców wyznaczono godziny dostaw między 6 a 10 rano oraz między 18 a 22 wieczorem. Wówczas możliwy będzie dojazd do ul. Wawelskiej.

W ramach zawartego kontraktu Skanska wykona całość prac, od robót ziemnych, inżynieryjnych i drogowych, po zagospodarowanie terenu, posadzenie drzew i krzewów oraz ustawienie obiektów małej architektury. Nastąpi przebudowa sieci teletechnicznej i oświetlenia ulicznego. Ulica zyska nową, granitową nawierzchnię, z odpowiednim odwodnieniem i kanalizacją deszczową.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE