PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza modernizacja regionalnej linii kolejowej

  • PAP    31 maja 2011 - 10:45
Rusza modernizacja regionalnej linii kolejowej

W środę rozpoczną się prace modernizacyjne na linii kolejowej łączącej Poznań z Wągrowcem (wielkopolskie).
Przez sześć miesięcy za 153 mln złotych zostanie wymienionych ponad 50 km torów – poinformował Zbigniew Wolny z PKP PLK S.A. w Poznaniu. Po zakończeniu inwestycji czas przejazdu z Poznania do Wągrowca skróci się z 1,5 do jednej godziny.

Modernizacja linii jest częścią zadania inwestycyjnego „Modernizacja linii kolejowej nr 356 Poznań Wschód – Bydgoszcz na terenie województwa wielkopolskiego mającej duże znaczenie w obsłudze połączeń małych miejscowości z aglomeracją poznańską na odcinku Poznań Wschód – Gołańcz – Etap I do Wągrowca”.

Inwestycja, której wartość wyniesie 153 miliony złotych jest w 70 procentach finansowana w ramach wielkopolskiego regionalnego programu operacyjnego. Pozostałe środki pochodzą z Funduszu Kolejowego i środków własnych Polskich Linii Kolejowych S.A.

„W grudniu 2011 r., po wykonaniu najistotniejszych prac, linia ponownie zostanie otwarta dla ruchu pociągów. W kolejnych miesiącach zostaną zrealizowane prace, które nie będą wymagały zamknięcia torów. Cała inwestycja zakończy się w 2013 r., łącznie z rocznym nadzorem gwarancyjnym” – powiedział Wolny.

W czasie zamknięcia linii będzie obowiązywał specjalny rozkład jazdy pociągów z Poznania do Wągrowca przez Rogoźno. Dla miejscowości pośrednich uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa.

Jest to jedna z dwóch inwestycji na liniach kolejowych, realizowanych przez PKP PLK we współpracy z samorządem Wielkopolski. W marcu ruszyła modernizacja linii kolejowej z Lubonia koło Poznania do Wolsztyna.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Zenek, 2011-05-31 11:33:43

    Za 153 mln mozna kuipic 153 autobusy Solaris z Bolechowa i wozic Wagrowczan do Poznania i spowrotem. Typowy naciag z finansowaniem notabli.