Rusza północna obwodnica Jędrzejowa

Wojewoda Świętokrzyski wydał w poniedziałek zezwolenie na realizację budowy północnej obwodnicy Jędrzejowa. 3 września nastąpi otwarcie ofert w przetargu na inwestycję. Po jego rozstrzygnięciu, wykonawca przystąpi do budowy.
Jak poinformowała rzeczniczka kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Pawelec, decyzja wojewody o realizacji inwestycji łączy decyzję lokalizacyjną z pozwoleniem na budowę.

Północna obwodnica Jędrzejowa, która powstanie w ciągu drogi krajowej 78 Szczekociny - Jędrzejów - Chmielnik, będzie miała dwie jezdnie i parametry drogi głównej o ruchu przyspieszonym. Trasa o długości prawie ośmiu kilometrów połączy miejscowość Prząsław z węzłem kieleckim na istniejącej już, wschodniej obwodnicy Jędrzejowa, w ciągu drogi ekspresowej S7.

W ramach inwestycji przewidziano obiekty zapewniające bezkolizyjny ruch, m.in.: pięć wiaduktów, w tym jeden, jako część węzła zespolonego na skrzyżowaniu drogi ekspresowej S7 i drogi nr 78, kładkę dla pieszych i węzeł na skrzyżowaniu obwodnicy z nowym przebiegiem drogi wojewódzkiej nr 728.

Północna obwodnica Jędrzejowa ma powstać do 2012 roku. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Planowana kwota dofinansowania z UE to ok. 110 mln zł.

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Ustawę napisali pod siebie ...ludzi wstrzymują z wypłaceniem naleznych kwot- obracaja naszymi pieniędzmi....to BARBARZYŃSTWO !!!!!!!!!!
My za niezapłacienie jednego dnia w jakimś urzędzie nalezności jestesmy zmuszeni placić odsetki ,więc podobnie jak URZĘDY wnosimy o odsetki bo jak dotąd pano
...szą sie na naszej wlasności !!!!!!!!!!!! rozwiń

ktoś, 2011-05-01 12:44:16 odpowiedz

Tylko niech wojewoda wyjmie ze swojej kieszeni dopłatę dla nas za zajęcie naszych pól..................bo chcą nas wraz z ministerstwem oszukać!!!!!
Za 25 zł ja nie kupie kosza na śmieci...............haaaa

cwaniaki-oszuści, 2011-03-13 10:14:39 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE