PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza przebudowa i modernizacja infrastruktury w Ożarowie

  • PAP    24 sierpnia 2014 - 10:00
Rusza przebudowa i modernizacja infrastruktury w Ożarowie

W najbliższych dniach rozpocznie się przebudowa i modernizacja infrastruktury w Ożarowie (Świętokrzyskie). Swoje oblicze zmieni powstałe w latach 70-tych XX w. osiedle Wzgórze. Inwestycję wyceniono na 14,7 mln zł.
Jak powiedział burmistrz Ożarowa Marcin Majcher, inwestycja będzie dotyczyła osiedla, na którym mieszka 3,7 tys. mieszkańców. Jego budowa rozpoczęła się w 1973 roku w okresie dynamicznego rozwoju miasta w związku z powstaniem cementowni.

Zdaniem Majchera, inwestycje wymusił m.in. fatalny stan podziemnej infrastruktury na osiedlu. "Powstawało ono etapami, nie zawsze przemyślane były średnice sieci kanalizacyjnej, wodociągowej, rodzaje zastosowanych materiałów. Z czasem pojawiały się częste awarie tych instalacji i musimy je odbudować" - wyjaśnił burmistrz. Oprócz wymiany sieci wodno-kanalizacyjnej projekt rewitalizacji zakłada modernizację placu zabaw dla dzieci oraz budowę dwóch boisk wielofunkcyjnych o sztucznej nawierzchni. Swój wygląd zmienią także ulice, chodniki i parkingi. W kilku miejscach zainstalowane będzie nowe oświetlenie.

Czytaj też: 11,2 mln zł na rewitalizację trzech miast

Jak wyjaśnił burmistrz, prace budowlane ruszą w najbliższych dniach. "Zakładamy, że do końca roku projekt zostanie zrealizowany w 60 proc. Całość ma zakończyć się do czerwca 2015 roku" - dodał.

Gmina liczy, że inwestycja zrealizowana będzie przy 60-proc. wsparciu z funduszy unijnych. "Z oszczędności uzyskaliśmy 3,7 mln zł, ale liczymy, że uda się do końca roku podpisać dodatkową umowę" - powiedział Majcher.

Miasto Ożarów położone jest w północno-wschodniej części województwa świętokrzyskiego w powiecie opatowskim. Zamieszkuje je 4,6 tys. mieszkańców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.