PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza przebudowa przejścia Kołobrzeg

  • BEZ    26 marca 2010 - 15:24

Ekipy drogowców wkrótce pojawią się na drodze wojewódzkiej nr 102 w Kołobrzegu. W poniedziałek (29 marca) rusza przebudowa przejścia drogowego przez to miasto.
W przekazaniu placu robót wezmą udział poseł na Sejm RP Sebastian Karpiniuk, członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Marek Hok i prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek. Obecni będą także: dyrektor Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Bogdan Krawczyk i przedstawiciele wykonawcy oraz projektanta. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10, przy moście od strony ul. Trzebiatowskiej.

Projekt pn. „Przebudowa przejścia przez miejscowość Kołobrzeg w ciągu drogi wojewódzkiej nr 102” będzie realizowało konsorcjum firm – „Energopol-Szczecin” S.A. (lider) we współpracy ze spółką „DROGI i MOSTY” ze Słupska (partner). Inwestycja jest zadaniem ujętym w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013.

Inwestycję prowadzi Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich jako Realizator umowy zawartej pomiędzy Województwem Zachodniopomorskim, a Wykonawcą. Wartość umowy na roboty budowlane wynosi 7 903 238,21 zł. Zadanie jest dofinansowywane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 – 2013.

Przebudowywany odcinek drogi wojewódzkiej nr 102 w Kołobrzegu rozpoczyna się na ul. Trzebiatowskiej -  od skrzyżowania z ul. Artyleryjską, do ul. Młyńskiej - wjazdu na teren Kauflandu. Długość przebudowywanego odcinka wynosi 740,5 m.

Na skrzyżowaniu z ulicą Artyleryjską zostanie wybudowane rondo, natomiast istniejące rondo na ulicy Młyńskiej zostanie przebudowane i dostosowane do nowo wybudowanych obiektów mostowych. Przewiduje się wykonanie nowego obiektu mostowego obok istniejącego. Wtedy dopiero stary obiekt mostowy zostanie rozebrany i zastąpiony nowym. Przebudowa obejmuje również przebudowę istniejącego uzbrojenia w zakresie usunięcia kolizji lub korekty w dowiązaniu do rozwiązania drogowego.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.