PARTNER PORTALU
 • BGK

Rusza przebudowa ul. Arkońskiej w Szczecinie

 • lk/24kurier.pl    27 lutego 2011 - 10:47
Rusza przebudowa ul. Arkońskiej w Szczecinie

W poniedziałek 28 lutego rozpocznie się przebudowa ciągu ulic Arkońska - Niemierzyńska w Szczecinie.
Jak informuje portal 24kurier.pl, modernizacja ulic Arkońskiej i Niemierzyńskiej podzielona jest na dwa podstawowe etapy. Pierwszy to remont ul. Arkońskiej.

Prace wykonuje konsorcjum Energopol Szczecin – Z.U.E. Kraków. W ramach inwestycji przebudowana będzie ul. Arkońska (od pętli tramwajowej do ul. Bułgarskiej), ul. Niemierzyńska (od ul. Papieża Pawła VI do ul. Krasińskiego), ul. Krasińskiego (na odcinku od ul. Niemcewicza do al. Wyzwolenia) oraz al. Wyzwolenia (od ul. Długosza do ul. Słowackiego).

Projekt zakłada, że prace na Arkońskiej - Niemierzyńskiej zostaną ukończone w ciągu 20 miesięcy. Jeśli nie będzie przestojów, zmodernizowaną dwupasmówką pojedziemy więc pod koniec sierpnia 2012 r. Koszt inwestycji - 52 mln zł - wyjaśnia 24kurier.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • komancz, 2011-03-02 17:48:26

  W szczecinie najlepsze drogi są koło marketów i banków to jedyny najlepiej rozwijająca sie branża w tym mieście , a przemysł ciężki ? nasi urzędnicy maja to gdzieś . Najlepiej nich sobie radzą sami przecież Niemcy będą przyjmować ludzi to pracy to może problem bezrobocia sam sie rozwiąże . Niedobrze... mi sie robi na samą myśl że mieszkam w tak zacofanym mieście gdzie nic sie nie robi , chwalą się ze to taką inwestycję robią a to taką . Nasuwa sie tylko pytanie poco i dla kogo jak pracy dla młodych niema , dla średnich wiekiem też niema to czemu i dla kogo to wszystko . I dodam jeszcze jedno polskie drogi "asfaltowe" są o 100% gorsze od zwykłej polnej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  rozwiń
 • komancz, 2011-03-02 17:33:07

  I co z tego ze zrobią jak po max 2 latach rozleci się , koło stoczni też zrobili i co asfalt ładnie wyglądał przez 1 rok potem małe pęknięcia a teraz wszytko pęka i pojawiają sie dziury lepiej niech już nic nie robią bo szkoda kasy i tylko wstyd . A urzędasów na bruk bo i tak z nich pożytku niema ...tylko wypłatę biorą i wiecznie im mało .  rozwiń
 • FRYZJER, 2011-02-28 10:31:46

  a macie odpowiednie maszyny które można wykorzystać w razie potrzeby tego remontu?