PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza remont autostrady A4

  • JL    30 marca 2016 - 07:49
Rusza remont autostrady A4

18,8 mln zł będzie kosztował remont 19 kilometrów autostrady A4. (Fot. Wrocław.pl)

4 kwietnia ruszy remont autostrady A4. Drogowcy zajmą nitkę północną w kierunku Wrocławia na odcinku między Brzegiem a Brzezimierzem.
Nawierzchnia wymieniona zostanie na ok. 19-kilometrowym odcinku jezdni północnej (w kierunku Wrocławia). Prace będą podzielone na krótsze odcinki, aby zminimalizować utrudnienia.

Roboty potrwają do 15 października 2016, z wyłączeniem okresu wakacyjnego, kiedy ruch na autostradzie jest największy. W trakcie prac przejazd na remontowanych odcinkach będzie odbywał się dwukierunkowo jezdnią południową (jezdnia w stronę Opola): po jednym pasie ruchu w każdą stronę.

Na każdym odcinku prowadzonych prac, jak i na odcinkach jezdni poprzedzających zwężenia, wprowadzone zostaną ograniczenia prędkości. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad komunikaty o utrudnieniach będzie wyświetlała na znakach zmiennej treści, na jezdniach w obu kierunkach.

Remont autostrady A4 zakłada m.in. wymianę nawierzchni ścieralnej oraz warstwy wiążącej jezdni. Uzupełnione i wyprofilowane zostaną także pobocza autostrady, odtworzone i oczyszczone zostaną rowy. Wykonawca prac wymieni uszkodzone elementy odwodnieniowe drogi i odtworzy oznakowanie poziome. Wyremontowany odcinek objęty zostanie siedmioletnim okresem gwarancyjnym.

Koszt remontu wynosi około 18,8 mln złotych brutto.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: