PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza remont autostrady A4

  • JL    30 marca 2016 - 07:49
Rusza remont autostrady A4
18,8 mln zł będzie kosztował remont 19 kilometrów autostrady A4. (Fot. Wrocław.pl)

4 kwietnia ruszy remont autostrady A4. Drogowcy zajmą nitkę północną w kierunku Wrocławia na odcinku między Brzegiem a Brzezimierzem.
Nawierzchnia wymieniona zostanie na ok. 19-kilometrowym odcinku jezdni północnej (w kierunku Wrocławia). Prace będą podzielone na krótsze odcinki, aby zminimalizować utrudnienia.

Roboty potrwają do 15 października 2016, z wyłączeniem okresu wakacyjnego, kiedy ruch na autostradzie jest największy. W trakcie prac przejazd na remontowanych odcinkach będzie odbywał się dwukierunkowo jezdnią południową (jezdnia w stronę Opola): po jednym pasie ruchu w każdą stronę.

Na każdym odcinku prowadzonych prac, jak i na odcinkach jezdni poprzedzających zwężenia, wprowadzone zostaną ograniczenia prędkości. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad komunikaty o utrudnieniach będzie wyświetlała na znakach zmiennej treści, na jezdniach w obu kierunkach.

Remont autostrady A4 zakłada m.in. wymianę nawierzchni ścieralnej oraz warstwy wiążącej jezdni. Uzupełnione i wyprofilowane zostaną także pobocza autostrady, odtworzone i oczyszczone zostaną rowy. Wykonawca prac wymieni uszkodzone elementy odwodnieniowe drogi i odtworzy oznakowanie poziome. Wyremontowany odcinek objęty zostanie siedmioletnim okresem gwarancyjnym.

Koszt remontu wynosi około 18,8 mln złotych brutto.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.