PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza remont mostu na Pilicy w Sulejowie

  • PAP    28 czerwca 2013 - 13:40
Rusza remont mostu na Pilicy w Sulejowie

Od wtorku rusza remont mostu na Pilicy w Sulejowie na drodze krajowej nr 12. Prace mają potrwać do końca listopada. W tym czasie - w ciągu dnia - ruch samochodów na moście sterowany będzie ręcznie. Wieczorem i w nocy działać ma sygnalizacja świetlna.
Poinformował o tym w piątek rzecznik łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Maciej Zalewski. Przypomniał, że most na Pilicy w Sulejowie jest jedną z najważniejszych budowli komunikacyjnych w tej części regionu, a droga krajowa nr 12, w ciągu której się znajduje, to jeden z jej najbardziej ruchliwych odcinków. W ciągu doby średnio przejeżdża tędy około 17,5 tys. pojazdów. Znaczna ich część to samochody ciężarowe, bo trasa łączy ze sobą granice zachodnią (Łęknica) i wschodnią (Dorohusk).

Jak informuje Zalewski, odcinek przeznaczony do remontu ma około 100 metrów długości. Koszt inwestycji oszacowano na ponad 2,8 mln zł. Prace mają się zakończyć z końcem listopada, ale wykonawca deklaruje, że w miarę możliwości ruch całą szerokością jezdni może być puszczony wcześniej.

W ramach prac zostaną wyremontowane m.in: nawierzchnia, izolacja, podparcia łożysk, zostaną także wzmocnione dźwigary główne. Chodniki zostaną oddzielone od jezdni barierami ochronnymi.

Ze względu na bardzo duży ruch w miejscu remontu i układ komunikacyjny (ścisłe centrum miasta i sąsiedztwo ze skrzyżowaniem z DK 74) w czasie prowadzonych robót obowiązywać będzie ruch wahadłowy. W godzinach od 6.00 do 20.00 przez 7 dni w tygodniu ruchem kierować będą odpowiednio przeszkolone osoby. Poza tymi godzinami działać będzie sygnalizacja świetlna.

Most na Pilicy w Sulejowie został wybudowany jeszcze przed II wojną światową, w trakcie działań zbrojnych był poważnie uszkodzony. Odbudowano go w 1948 r. Ostatni remont przeprowadzony był 20 lat temu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.