PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza remont Mostu Nowohuckiego

  • wer/www.krakow.pl    30 października 2011 - 08:52
Rusza remont Mostu Nowohuckiego

2 listopada od godz. 22.00 rozpoczynie się remont Mostu Nowohuckiego w Krakowie. W związku z tym zmieniona zostanie organizacja ruchu.
Prace prowadzone będą w dwóch etapach. W każdym z nich zamknięta zostanie połowa mostu, a w tym czasie ruch odbywać się będzie drugą połową - po jednym pasie ruchu dla każdego kierunku.

W pierwszym etapie prowadzone będą prace na pasach biegnących w kierunku Podgórza. Będą realizowane w systemie wielozmianowym.

Remont mostu Nowohuckiego ma polegać między innymi na wymianie dylatacji i nawierzchni oraz naprawie powłok antykorozyjnych i izolacji. Przewidziano też remont podpór betonowych, uzupełnienie nasypów w korycie rzeki oraz wzmocnienie skarp.

 - Chcemy, aby roboty zaczęły się jak najszybciej. Zależy nam, żeby most został wyremontowany przed zimą - mówi Jacek Bartlewicz, rzecznik prasowy  Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie (zabierz głos/oceń prezydenta).

Zakończenia remontu planowane jest na połowę grudnia tego roku.

Środki na wykonanie remontu mostu w ciągu ulicy Nowohuckiej pochodzą częściowo z rządowej dotacji na naprawę strat popowodziowych. Wcześniej, na podobnych zasadach, remontowany był most Piłsudskiego - najstarsza przeprawa drogowa przez Wisłę.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.