PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza rozbudowa drogi Busko – Kazimierza

  • BB    25 sierpnia 2011 - 17:16
Rusza rozbudowa drogi Busko – Kazimierza

Symbolicznym wbiciem łopaty rozpoczęto dzisiaj inwestycję drogową pn. „„Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 776 na odcinku od granicy województwa do Buska Zdroju wraz z remontem mostu na rzece Nidzie w Wiślicy”.
Droga wojewódzka Nr 776 Kraków - Busko Zdrój jest ważnym szlakiem komunikacyjnym o znaczeniu ponadregionalnym. Łączy drogę krajową nr 73 Kielce –Tarnów z Krakowem. Droga jest bardzo wyeksploatowana i zniszczona. W lutym 2005 roku powiaty kazimierski, buski oraz gminy Kazimierza Wielka, Czarnocin, Wiślica, Busko Zdrój, Złota Pińczowska i Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich zawarły umowę intencyjną o wspólne zrealizowanie przebudowy drogi 776. Głównym inwestorem został Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich, a wykonawcą  firma  „Budostal-5” S.A.

Czytaj też: Będzie droga z Buska do Kazimierzy

Łączna wartość projektu to prawie 110 mln zł. Środki uzyskane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego  wynoszą ponad 91 mln zł, co stanowi 85 % łącznej kwoty projektu. Dzięki pozyskanym funduszom z Unii Europejskiej odcinek drogi 776 zostanie przebudowany do nośności 115 kN/oś i parametrów drogi G tj. droga jednojezdniowa o szerokości 7,0 m.

Wykonywana na terenie województwa małopolskiego modernizacja drogi 776 od miasta Krakowa do granicy z województwem świętokrzyskim, w tym wykonanie obwodnicy dla miasta Proszowice o długości 3,181 metrów w połączeniu z wykonaniem rozpoczętego dziś odcinka przyczyni się do powstania szlaku komunikacyjnego z Buska Zdroju do Krakowa. Spełniać on będzie wszelkie standardy europejskie zarówno pod względem komfortu, bezpieczeństwa jazdy oraz ochrony środowiska, bowiem wystąpi zmniejszenie emisji spalin, zmniejszenie hałasu i drgań, zmniejszenie zanieczyszczeń komunikacyjnych odprowadzanych wód do gleby.

Przewidywany termin zakończenia robót budowlanych to 30.11.2012 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.