PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszają remonty dróg za 12 mln zł

  • PAP    4 września 2013 - 19:20
Ruszają remonty dróg za 12 mln zł

12 mln zł będą kosztowały tegoroczne remonty dróg krajowych na terenie województwa świętokrzyskiego. Jak poinformowała GDDKiA, prace prowadzone będą na czterech odcinkach o łącznej długości 15 km.
Rozpoczynające się właśnie prace mają potrwać dwa miesiące i obejmą cztery odcinki dróg krajowych: DK 74 Sulejów-Kielce. od Wyszyny Fałkowskiej do Rudy Malenieckiej (pow. konecki), skrzyżowanie DK 42 Namysłów-Rudnik z DK 74 w Dębie (pow. konecki), DK 78 Zawiercie-Jędrzejów na odcinku od Zdanowic do Prząsławia (pow. jędrzejowski) oraz DK nr 9 (Radom-Barwinek) w obrębie ul. Zagłoby w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Jak powiedziała w środę rzeczniczka kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Małgorzata Pawelec, skala tegorocznych remontów jest podobna do ubiegłorocznych.

Remonty obejmą frezowanie starej nawierzchni i ułożenie nowej. Łącznie wymienione zostaną dwie warstwy nawierzchni. W ubiegłym tygodniu podpisano umowy z wykonawcami prac.

„W czasie frezowania i układania nawierzchni na remontowych odcinkach obowiązywał będzie ruch wahadłowy. Apelujemy o zwracanie szczególnej uwagi na nowe tymczasowe oznakowanie" - apeluje w komunikacie GDDKiA.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.